OME FA [3[göJl® Staf functie 9 design Hmisi HOOFD AFDELING RELATIES EN BEHEER mi O c P M n C Rekken en kasten Archiefrekken Studie- en IT-tafels Dealing en control desks ARCHIEFMANAGEMENT Ter uitbreiding van ons team zijn wij op zoek naar jonge, enthousiaste ARCHIEFSPECIALISTEN Zij dienen in het bezit te zijn van een diploma SOD1, SOD2, GO B1, GO B2, of gelijkwaardige kennis uit ervaring opgebouwd en rijbewijs B. Zii moeten bereid zijn om overal in Nederland gedetacheerd te worden bij overheid, gemeenten en bedrijfsleven. WIJ BIEDEN: - een jaarcontract waarna een aanstelling voor onbepaalde tijd tot de mogelijkheden behoort - uitstekende arbeidsomstandigheden - een goed salaris - reiskostenvergoedingsregeling - pensioenregeling (bij vaste aanstelling) Indien je geïnteresseerd bent in deze uitdagende en afwisselende baan, neem dan contact op met de heer F.A. Molenaar. Postbus 490, 2700 AL Zoetermeer tel. 079 3618812, fax 079 3620140 O f kijk op http://www.adiv.demon.nl/vacatures (senior) Documentair Informatieverzorgers m/v Postbus 5014 8260 GA Kampen Tel.: +31(0)38 3370444 Fax: +31(0)38 3312285 E-mail: info@bomefa.nl www.bomefa.nl Functie-inhoud: Functie-eisen: Aanstelling en salariëring: Staf P.O.I. is gespecialiseerd in detachering, interim management en werving selectie op de gebieden Personeel Organisatie, Communicatie en informatievoorziening (DIV). Daarbij richten wij ons met name op de overhelden de non-profitsector. StafPO.i. kenmerkt zich dooreen hoge mate van specialistische kennis en dienstverlening op basis van 'no cure no pay'. Voor een van onze opdrachtgevers zijn wij op zoek naar. Hoofdtaken: - Registreren van documenten in een geautomatiseerd systeem - Zelfstandig archiveren van documenten, zowel in fysieke als in elektronische dossiers - Selecteren van voor vernietiging in aanmerking komende stukken, zo mogelijk al bij de registratie - Zorgdragen voor decentrale raadpleging door derden op hun werkplek - Begeleiden van behandelend ambtenaren en secretariaatsmedewerkers met de toepassingen van DIS - Overige voorkomende werkzaamheden Zaandam drs Hugo Hairwassers Postbus 1271 1500 AG Zaandam Tel. (075) 614 33 66 info@staf.nl Assen drs. Monique Schuiten Postbus 586 9400 AN Assen Tel. (0592) 31 89 99 info@staf.nl Prima primaire (schaal 9) en secundaire (o.a. leaseauto) arbeidsvoorwaarden. personeel organisatie in/crrmatfe Duizend jaar geschiedenis, honderd strekkende kilometer archieven en verzamelingen: een enorme schatkamer gevuld met uniek historisch materiaal. Het Algemeen Rijksarchief (ARA) in Den Haag wordt wel het geheugen van de Nederlandse samenleving genoemd. In de depots van het ARA liggen meer dan 6000 archieven, waaronder onvervangbare topstukken van de Nederlandse geschiedenis, maar ook persoonlijke gegevens over miljoenen Nederlanders uit het verre en nabije verleden. Niemand kent de volledige inhoud van de archieven van het ARA. Het archief is eenvoudigweg te omvangrijk en gevarieerd om geheel te doorgronden.Toch is juist die inhoud van de archieven van onschatbare historische waarde. Digitalisering is voor het ARA daarom een van de belangrijkste uitdagingen van de komende jaren. Alleen met behulp van de modernste digitale technieken is het mogelijk de onafzienbare hoeveelheid historische gegevens in het ARA inzichtelijk en toegankelijk te maken. De komende tijd zal het ARA transformeren naar hét Nationaal Archief. Een instelling op zoek naar een breder publiek. Niet alleen onderzoekers, maar iedereen die geïnteresseerd is in (aspecten van) onze nationale historie moeten de weg weten te vinden naar en in het Nationaal Archief. Dat vindt plaats door middel van educatieve pro gramma's, tentoonstellingen en publicaties, maar vooral door een nieuwe, state-of-the-art website. De mogelijkheden om bronnenmateriaal op afstand - waar ook ter wereld - digitaal te raadplegen, worden nu al volop benut. Naarmate de ontwikkeling van een digitale studiezaal voortschrijdt, zal elektronische dienst verlening een steeds belangrijker rol gaan spelen. Daarnaast zal het Nationaal Archief zich ontwikkelen tot een lan delijk en internationaal kenniscentrum. Het ARA bestaat uit twee afdelingen, Publieksdiensten en Relaties Beheer, die worden ondersteund door de staf afdeling Bedrijfsvoering. Door een interne verschuiving is de vacature ontstaan van fulltime 36 uur Binnen de nieuw geformuleerde doelstellingen van het Nationaal Archief i.o. zal de afdeling Relaties en Beheer de komende jaren een meer inhoudelijke, cultuurhistorische rol gaan spelen bij het selecteren, bewerken en verwerven van archieven. Het hoofd Relaties en Beheer zal daarbij een belangrijke richtinggevende en inspirerende rol spelen. Van het hoofd wordt verwacht dat hij/zij: een nadrukkelijke cultuurhistorische inbreng levert in het selectie- en vernietigingsproces, waarbij de relatie met de Raad voor de Cultuur en de historische wereld centraal staat een stimulerende en ondersteunende rol speelt ten opzichte van de ministeries en andere archiefvormers bij het overbrengen van hun archieven werkt aan het bestendigen en uitbouwen van de relatie met de Centrale Archiefselectiedienst. Bovendien zal hij/zij vormgeven aan de ambities van het Nationaal Archief i.o. op de volgende gebieden. een op de vraag toegesneden collectiebeheer een optimale (digitale) toegankelijkheid van de archieven bouwen van een digitaal depot verwerven van particuliere archieven, met name van landelijke politici ontwikkelen van een nationaal conserveringscentrum als kennisinstituut voor het archiefwezen. formuleren van de strategische visie en het beleid voor de afdeling met overtuigingskracht bepleiten van deze visie en dit beleid bij de collega's van het ManagementTeam/de Directie adviseren van de Directie over het te voeren overall ondernemingsbeleid voe ren van integraal management over de afdeling Relaties en Beheer stimuleren van de medewerk(st)ers bij de uitvoering van de werkzaamheden en hun verdere professionele ontplooiing. U onderhoudt tal van functionele relaties met overheden/ministeries, universiteiten, alsook met archiefbeherende instanties in binnen- en buitenland. U treedt op als archief- en archiefinhoudelijk expert tijdens congressen en symposia. Voor de vervulling van deze uitdagende en afwisselende functies zoeken wij iemand met: een academische opleiding op historisch en archivistisch gebied, bij voorkeur aangevuld met een promotie aantoonbare leidingge vende capaciteiten en relevante ervaring in dienstverlenende organisatiesruime ervaring opgedaan in bestuur en management bin nen complexe (overheids)organisaties uitstekende communicatieve vaardigheden, organisatietalent en sociale vaardigheden; u bent flexibel en stressbestendig. aanstelling geschiedt in algemene dienst van het Rijk bij het Nationaal Archief i.o., standplaats Den Haag uw salaris bedraagt geba seerd op een 36-urige werkweek en afhankelijk van kennis en ervaring, maximaal 11.463,- bruto per maand (schaal 14 BBRA 1984), exclusief 8% vakantiegeld, een eindejaarsuitkering en een tegemoetkoming in de ziektekostenverzekering. De overige primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden zijn zonder meer goed te noemen. Informatie over deze functie kunt u inwinnen bij de heer drs. A.G.deVries, Adjunct Directeur ARA. Schriftelijke sollicitaties kunt u - onder vermelding van vacature Hoofd Relaties en Beheer - binnen 10 dagen sturen naar de afdeling Personeelszaken, Postbus 90520,2509 LM Den Haag. RIJKSARCHIEFDIENST

Archievenblad | 2001 | | pagina 23