Het effectenverkeer wordt steeds complexer! Zorg jij dat onze documenten stroom overzichtelijk blijft? werkweek van een Effectenverkeer Specialist Documentair Informatie Systeem: Je ontwikkelt en richt digita le archieven in met behulp van het softwarepakket LiveLink. In overleg met de gebruikersorganisatie analyseer je de documentenstromen en ontwerp je de benodigde procedures. Je leidt projecten op het gebied van documentaire informatievoorziening. Je weet wat er gebeurt op je vakgebied en speelt in op de ontwikkelingen. Opleiding: HBO met kennis op GO-B II/SOD 2 niveau. Ervaring met kennismanagement. Je bent analytisch, probleem oplossend en stressbestendig. Communiceren en leidinggeven gaan je mak kelijk af. Meer informatie over de STE, beschikbare banen en solliciteren vind je op www.ste.nl Je kunt ook bellen voor de brochure: 020 - 553 52 00. De effectenhandel groeit spectaculair. Ook onder particulieren neemt de populariteit van beleggen toe. Nieuwe partijen komen op de markt. Fusies en internationalisering veranderen het beeld. Grenzen tussen bankieren, beleggen en verzekeren vervagen. De Stichting Toezicht Effectenverkeer (STE) ziet toe op de partijen in de effectenbranche, zoals AEX, banken met effectenacti viteiten, commissionairs, vermogensbeheerders en marketmakers. Gaan ze eerlijk met hun klanten om? Zijn de bestuurders deskundig en betrouwbaar? Kloppen informatie en de administratieve organisatie? Bij de STE werk je in een open bedrijfscultuur. Geen commerciële werkdruk, wel maatschappe lijke verantwoordelijkheid - veel in de actualiteit. Ruim aandacht voor opleidingen, premievrij pensioen, 13e maand, parttime mogelijkheden en andere secundaire arbeidsvoorwaarden die u in deze branche mag ver wachten. Wij zijn op zoek naar een nieuwe collega met het volgende profiel. Stichting Toezicht FRAGMENTEN Door Tom van Slooten Tom van Slooten is archivaris van Heerlen. Van hem een verslag van een aaneengeslo ten werkweek uit het leven van een stads archivaris. Maandag. Vandaag start een nieuwe medewerker. Deze medewerker zal vooral worden ingezet voor ondersteunende werkzaamheden, zoals het materieel ver zorgen van archieven en collecties. Ik ontvang onze nieuwe collega en leg hem uit hoe het Stadsarchief Heerlen in elkaar zit en wat onze manier van werken is. Sinds 1999 zijn er binnen het Stadsar chief drie zelfsturende teams aan het werk: het studiezaalteam, het biblio theekteam en het inventarisatieteam. De nieuwe collega zal deel gaan uitmaken van het inventarisatieteam. Na kennismaking met de collega's van het Stadsarchief stel ik hem ook voor bij de twee andere instellingen die in ons complex zitten: het Vitruvianum (studie centrum voor architectuur in de Euregio) en het Thermenmuseum. 's Avonds is er een vergadering van de werkgroep van het 'Land van Herle'. Het Land van Herle is een heemkundevereniging die zeer nauwe banden heeft met het Stadsar chief. Als stadsarchivaris heb ik zitting in het bestuur en tijdens de werkgroepbij eenkomsten blijf ik op de hoogte van de verschillende onderwerpen waar de werkgroepsleden onderzoek naar doen. Dinsdag. De dag start met een vergade ring van de werkgroèp Internet. Ook het Stadsarchief wil op hét net. Om dit goed voor te bereiden is er een werkgroep samengesteld die het hele traject gaat uit denken en begeleiden. Vandaag is de eer ste vergadering. Met de bibliothecaris, de medewerker externe dienstverlening/ educatie en de applicatiebeheerder be ginnen we met het opstellen van een internet-projectplan. Wat willen we? Hoe willen we het? En wie gaat dit uitvoeren? Na drie uur vergaderen hebben we een eerste opzet van het projectplan gereed, 's Middags heb ik een bespreking met onze 'huisleverancier' van kantoormeu bilair. Het meubilair in de studiezaal is dringend aan vervanging toe. Met de leverancier bekijk ik de situatie in de stu diezaal en bespreek alle mogelijke opties. Op korte termijn krijg ik van hem een voorstel. Bezoekers en studiezaalperso- neel zijn heel blij met deze ontwikkeling. Woensdag. Heerlen is de centrumgemeen te van een samenwerkingsverband waarin acht gemeenten gaan samenwerken: Parkstad Limburg. Bij mijn benoeming in oktober 2000 heb ik als opdracht meege kregen de samenwerking op Parkstad niveau qua archiefbeheer te onderzoeken en waar mogelijk tot samenwerking te komen. Om tien uur heb ik overleg met een buurgemeente over samenwerking. Ik 'word vriendelijk ontvangen, krijg een rondleiding en heb een constructief gesprek. Als ik terug ben van mijn afspraak moet ik direct door naar de vol gende. Bij bureau Archivering zijn er pro blemen met de vernietigingsronde 2001. Een afdeling wil haar stukken dermate lang bewaren dat deze beheersmatige pro blemen opleveren. Ik zie geen duidelijke reden voor het langer bewaren van de stukken, maar overleg met de afdeling kan wellicht duidelijkheid geven. Aansluitend heb ik bureauhoofdenoverleg van de afde ling informatievoorziening. Het overleg vindt plaats in het Stadsarchief en ons afdelingshoofd bespreekt met ons de lopende zaken. Na afloop van het overleg heb ik nog een korte bespreking met het afdelingshoofd over het personeelsbeleid bij het Stadsarchief. Om vijf uur stap ik voldaan in de auto op weg naar mijn wekelijks uurtje squash. Donderdag. Als eerste heb ik 'A-overleg'. Dit is het overleg dat ik tweewekelijks heb met de aanspreekpunten van de zelf sturende teams. Na informatie-uitwisse ling wordt hier de grote lijn van het beleid uitgestippeld. Het tweede deel van de ochtend heb ik een bespreking over de werkzaamheden met betrekking tot het archief van de architect Jo Coenen. Het archief-Coenen heeft een plaats gevon den in de depots van het Stadsarchief en moet goed toegankelijk worden gemaakt. Met een medewerker van architectenbu reau Coenen maak ik afspraken over de inventarisatie, 's Middags heb ik samen met de bibliothecaris en de applicatiebe heerder een gesprek met een softwarele verancier over de aanschaf van een nieuw bibliotheekprogramma. Het huidi ge programma is verouderd en moet wor den vervangen om onze bibliotheek van zo'n 25.000 items goed beschikbaar te kunnen stellen. Het blijkt een informa tief gesprek. Vrijdag. Ik zit vroeg in de trein op weg naar Haarlem. Naast mijn 'stadsarchivaris schap' ben ik docent aan de Archief- school. Archiefmedewerkers van de Provincie Noord-Holland moeten worden bijgeschoold op het gebied van selectie en waardering van archiefbescheiden. Deze dag zal ik gebruiken om te praten met de opdrachtgever en te achterhalen wat nu precies het probleem is, rond te kijken op de DIV-afdeling en afspraken te maken. De cursus wordt in-company gegeven en ik bespreek de opzet van de cursus. De rondleiding over de DIV-afdeling geeft mij een goed beeld van de manier van wer ken. 's Middag ben ik op het Rijksarchief in Noord-Holland om daar een afspraak te maken voor een rondleiding. Provincie huis en Rijksarchief liggen praktisch naast elkaar en voor de cursisten is het leuk om te zien wat er nu uiteindelijk gebeurt met de archieven die zij als te bewaren bestem pelen. Om acht uur ben ik thuis in Hoensbroek: weekend. archievenblad

Archievenblad | 2001 | | pagina 1