gemeentearchief rotterdam Archivist (M/V) Stichting Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis De doelstelling van het Gemeentearchief Rotterdam is te voorzien in de behoefte van burger en overheid aan historische informatie over Rotterdam op basis van archieven en verzamelingen. De interne organisatie van het Gemeentearchief is op onderdelen aangepast aan de veranderende eisen die aan de organisatie worden gesteld, ierin staat een vergroting van de efficiency en een verbeterde toegankelijkheid voor en dienstverlening aan het publiek voorop. De sector Externe Dienstverlening bestaat uit de afdeling Baliediensten (2 studiezalen en archiefwinkel) en de afdeling EducatiePR en Onderzoek (EPRO). De sector begeleidt bezoekers op de studiezalen en de archiefwinkel, voert de inlichtingencorrespondentie, verzorgt bruiklenen en reproducties, bevordert het gebruik van archieven en collecties, o.a. door het verzorgen van de public relations van het gemeentearchief, het (mede-) samenstellen van tentoonstellingen, publicaties en educatieve programma's, het geven van cursussen en rondleidingen, etc. Tevens voert de sector het secretariaat van de commissie Straatnaamgeving, de eindredactie van het Rotterdams Jaarboekje en de organisatie en eindredactie van de websites. Binnen de sector Externe Dienstverlening heeft het Gemeentearchief Rotterdam drie vacatures: SECTORHOOFD (M/V) 36 uur per week U geeft op bedrijfsmatige wijze leiding aan de sector (12,5 fte). U bent gewend actieplannen, nieuwe methoden en instrumenten te ontwikkelen. Als lid van het Managementteam draagt u bij aan het beleid en de sturing van het Gemeentearchief. U kunt een goede werksfeer creëren en bent sterk in het opbouwen en onderhouden van netwerken. Uw profiel: - universitair werk- en denkniveau, bij voorkeur diploma Archivistiek A - ruime, aantoonbare leidinggevende ervaring MEDEWERKER (M/V) afdeling EPRO 36 uur per week U bent o.m. verantwoordelijk voor de productie van educatieve programma's en tentoonstellingen en het begeleiden van derden daarbij. U voert het secretariaat van de commissie Straatnaamgeving en verzorgt tezamen met andere medewerkers de inlichtingencorrespondentie. Uw profiel: - diploma Archivistiek B eventueel aangevuld met een vervolgopleiding op educatief of (cultuur)historisch gebied - ervaring in een soortgelijke functie MEDEWERKER PR (M/V) afdeling EPRO 36 uur per week U ontwikkelt en geeft uitvoering aan het PR-beleid en bijbehorende producten. U voert de eindredactie van de website en het intranet en verricht organisatori sche werkzaamheden rond de websites. Uw profiel: - HBO-niveau - NGPR, NIMA A of vergelijkbaar diploma of bereidheid tot het behalen daarvan - IT-vaardig en ervaring in een soortgelijke functie Voor alle drie de functies geldt dat u een brede maatschappelijke en historische belangstelling hebt, u goed bekend bent met het terrein van de externe dienstverlening en over goede communicatieve en redactionele vaardigheden beschikt. U werkt planmatig, resultaatgericht en kostenbewust; u bent initiatiefrijk, publieksgericht, creatief en stressbestendig. Wij bieden: - sectorhoofd Externe Dienstverlening: maximaal 10.104,- bruto per maand, indicatief functieniveau salarisklasse 13 van de gemeente Rotterdam - medewerker EPRO: max. 5.661,- bruto per maand, indicatief functieniveau salarisklasse 8 van de gemeente Rotterdam - medewerker PR: max. 6.393,- bruto per maand, indicatief functieniveau salarisklasse 9 van de gemeente Rotterdam Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mw. drs. E.A.G. van den Bent, directeur van het Gemeentearchief, telefoon (010) 2434 501 of mw.drs. J. Steenhuis, sectorhoofd Beheer, telefoon (010) 2434 512. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u binnen twee weken na verschijning van dit blad richten aan Gemeentearchief Rotterdam, afdeling P&O, Postbus 71, 3000 AB Rotterdam. Een assessment kan deel uitmaken van de sollicitatieprocedure. Voor de functies wordt gelijktijdig intern en extern geworven. Het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis (IISG) verzamelt en beheert collecties op het gebied van de sociale geschiedenis en stelt deze ter beschikking aan het publiek. Op zijn terrein is het instituut toonaangevend in de wereld. En met zijn 120 medewerkers en ruim 40 strekkende kilometer aan archief, boeken, periodieken, beeldmateriaal en digitaal materiaal behoort het tot de belangrijkste wetenschappelijke erfgoedinstellingen van Nederland. Het IISG verricht ook historisch onderzoek. Een onderzoeksgroep van zo'n 30 historici werkt aan een reeks van onderwerpen die te doen hebben met labour history in een wereldwijd perspectief. Het IISG organiseert veel congressen, work shops, tentoonstellingen en andere bijeenkomsten. Bij de taakgroep Archieven van het IISG is een vacature voor een Organisatie De taakgroep Archieven bestaat uit 16 personen en valt onder de Sector Verzamelingen, waartoe ook de taakgroepen Bibliotheek, Collectiebeheer en Publieksdiensten behoren. De taakgroep Archieven is verantwoordelijk voor het ordenen en beschrijven van archieven, documentatiecollecties en audiovisueel materiaal. Ontsluiting via het internet en een vernieuwing van de huidige werkwijze hebben hierbij de komende jaren een hoge prioriteit. Functie De archivist inventariseert archieven en documentatie-collecties, van Nederlandse of buitenlandse particuliere organisa ties en personen. Verder verricht hij/zij andere werkzaamheden m.b.t. de ontsluiting en verzorging van archieven en audiovisueel materiaal, zoals foto's, affiches, video- en geluidsbanden. Profiel U heeft een (middelbaar) archiefdiploma of een vergelijkbaar niveau van kennis en ervaring. U heeft een goede kennis van de moderne talen. U heeft affiniteit met informatietechnologie, kunt goed overweg met computers en kunt zelf standig, vlot en nauwkeurig werken. Honorering en aanstelling Schaal 8 KWOO (min. 4.146,- max 5.559,-). De aanstelling is voor 32 uur per week (incl. ADV) voor een periode van 12 maanden, verlenging hierna is niet uitgesloten. Reacties Gelieve uw sollicitatie (brief met CV) voor 26 februari a.s. te zenden aan Marjoleine Cornelissen, medewerker P&O, Cruquiusweg 31, 1019 AT Amsterdam of via e-mail mco@iisg.nl. U kunt telefonische inlichtingen verkrijgen bij drs Jack Hofman (archivaris), via telefoonnummer 020-6685866.

Archievenblad | 2001 | | pagina 28