Adjunct-archivaris (M/V) Gemeente Breda Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis Hoofd Acquisitie en Beheer m/v Werkgever naar je hart Het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis (IISG) verzamelt en beheert collecties op het gebied van de sociale geschiedenis en stelt deze ter beschikking aan het publiek. Op zijn terrein is het instituut toonaangevend in de wereld. En met zijn 120 medewerkers en ruim 40 strekkende kilometer aan archief, boeken, periodieken, beeldmateriaal en digitaal materiaal behoort het tot de belangrijkste wetenschappelijke erfgoedinstellingen van Nederland. Het IISG verricht ook historisch onder zoek. Een onderzoeksgroep van zon 30 historici werkt aan een reeks van onderwerpen die te doen hebben met labour history in een wereldwijd perspectief. Het IISG organiseert veel congressen, workshops, tentoonstellingen en andere bijeenkomsten. Bij de taakgroep Archieven van het IISG is een vacature voor een Organisatie De taakgroep Archieven bestaat uit 16 personen en valt onder de Sector Verzamelingen, waartoe ook de taakgroepen Bibliotheek, Collectiebeheer en Publieksdiensten behoren. De taakgroep Archieven is verantwoordelijk voor het ordenen en beschrijven van archieven, documentatiecollecties en audiovisueel materiaal. Ontsluiting via het internet en een vernieuwing van de huidige werkwijze hebben hierbij de komende jaren een hoge prioriteit. Functie De adjunct-archivaris geeft samen met de archivaris leiding aan de taakgroep Archieven. Haar/zijn bijzondere aandacht gaat daarbij uit naar een vernieuwing van de ontsluitingswij ze, die leidt tot een rechtstreekse presentatie op het internet. De adjunct-archivaris leidt ordenings- en ontsluitingsprojecten en maakt bewerkingsplannen en rapporten over de selectie van archieven. Hij/zij publiceert over de archieven in gidsen en op de website van het IISG. Daarnaast inventariseert hij/zij zelf (complexe) archieven en documentatie-collecties, van Nederlandse ot buitenlandse particu liere organisaties en personen. Profiel U beschikt over een grondige kennis van de recente ontwikkelingen op het gebied van de archivistiek, met name op het terrein van digitale archivering, het internet en de informatie-technologie. U heeft een hoger of middelbaar archiefdiploma of een ver gelijkbaar niveau van kennis en ervaring. U heeft aanvullende cursussen gevolgd op het gebied van management en IT. U bent geïnteresseerd in het verzamelterrein van het IISG en heeft bij voorkeur een studie (sociale) geschiedenis gevolgd. U kunt goed leiding geven, plannen en organiseren. U heeft een pragmatische instelling. U bent flexibel en werkt nauwkeurig. U heeft een goede kennis van de moderne talen en beschikt over een goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardig heid. Honorering en aanstelling Schaal 10 RWOO (min 4.357,- max 6.907,- bij een fulltime aanstelling). Het betreft een aanstelling voor 1 jaar met uitzicht op een vast dienstverband. De werktijd is minimaal 4 dagen per week. Reacties Gelieve uw sollicitatie (brief met CV) voor 26 februari a.s. te zenden aan Maijoleine Cornelissen, medewerker P&O, Cruquiusweg 31,1019 AT Amsterdam of via e-mail mco@iisg.nl. U kunt telefonische inlichtingen verkrijgen bij drsjack Hofman (archivaris), via telefoonnummer 020-6685866. De Bestuursdienst van de gemeente Breda bestaat uit een aantal stafafdelingen en een drietal vakdirecties. Binnen de vakdirectie Documentmanagement en Archief (DMA) faciliteren we de hele organisatie op het gebied van document management. Het accent ligt hierbij niet op de registratuur en het gemeentearchief, maar op het actief documentbeheer en - belangrijker nog - de documentaire informatiebemiddeling. Het mag duidelijk zijn: de vakdirectie DMA herbergt grote kennis van onze organisatie én stad. Een stad met een veelbelovende toekomst én een rijk verleden. DMA heeft als taak om deze bijzonder waardevolle geschie denis vast te leggen en te behouden. De sectie Stadsarchief is in feite ons front office; hier bezoekt men de studie- en leeszaal voor stamboom- of historisch onderzoek. De sectie Acquisitie en Beheer is ons back office; hier wordt het archief tot documentair centrum gevormd en de cultuurhistorische opdracht geconcretiseerd. Door u als Hoofd Acquisitie en Beheer. U houdt zich bezig met het verwerven en toegankelijk maken en houden van collecties, kortom het intellectueel beheer. U geeft leiding aan het team dat zorgt voor de ontsluiting van allerlei soorten materialen over de geschiedenis van Breda. Dat vraagt om leidinggevende capaciteiten én kennis van de geschiedenis van Breda. Maar u hebt niet alleen oog voor het grijze verleden, maar vooral ook voor het heden. Want met de acquisitie van historisch materiaal (particulieren die schoenen dozen vol vergeelde foto's, of bedrijven en verenigingen die een compleet oud archief aanbieden) ontstaat de geschiedenis. Van u verwachten we dat u actief op pad gaat om te onder zoeken welke leemtes in de geschiedenis nog aangevuld moeten worden en waarnaar we op onderzoek kunnen gaan. U bent geïnteresseerd in geschiedkunde, zónder de hedendaag se en toekomstige ontwikkelingen, zoals digitalisering van de archieven, uit het oog te verliezen. De basis voor succes ligt in een relevante hbo-opleiding en ruime kennis van en ervaring met het vakgebied. Verder vragen we aantoonbare ervaring met organisatie-ontwikkeling, en managementervaring. U toont een duidelijke visie op organi satie en delegeert en verdeelt de taken evenwichtig binnen de sectie. Bovendien heeft u een heldere kijk op de ontwikkelingen in dit vak gebied en op de huidige en toekom stige vernieuwingsprocessen op het gebied van documentmanagement. We willen komen tot een situatie waarin de nieuwe media hand in hand gaan met de klassieke media. Aanvullende oplei dingen en/of kennis van automatisering en digitalisering zijn een pre en kennis van Frans en Latijn zeer welkom. Geeft u de historie van Breda een nieuwe impuls? We bieden u een salaris van maximaal 92.000,- bruto per jaar (inclusief vakantiegeld bij een 36-urige werkweek) en een uitstekend pakket secundaire arbeidsvoorwaarden. Bel voor meer informatie met de heer Jan Nieuwstraten, telefoon (076) 529 36 69 of stuur een mail naar j.nieuwstraten@breda.nl. Uw sollicitatie stuurt u, inclusief cv, binnen tien dagen, naar de Bestuursdienst, afdeling P&O, ter attentie van de heer H. de Nie, Postbus 90156, 4800 RH Breda.

Archievenblad | 2001 | | pagina 26