Restauratie- A teller N. V. \mB6S Restauratie-Atelier Helmond B.V. Digitalisering van elk denkbaar origineel PICTURA IMAGINIS schilde^/ ÊfNÊT lÊÈ verzarri jP voor restauratie en conservering van papier, leer en perkament boeken in leer en perkament charters en zegels prenten en tekeningen kaarten en affiches massaconservering vrijblijvende offertes vacuüm-vriesdrogen ondersteuning bij calamiteiten 24 uur bereikbaar bij brand- en waterschade 06-575.896.31 Panovenwea 40. 5708 HR HELMOND (NL) Tel: 0492 - 55.39.90 Fax: 0492 - 55.24.42 E-mail: info@restauratie-atelierhelmond.nl Internet: www.restauratie-atelierhelmond.nl voor restauratie en conservering van papier, leer en perkament boeken in leer en perkament charters en zegels prenten en tekeningen kaarten en affiches massaconservering vrijblijvende offertes vacuüm-vriesdrogen ondersteuning bij calamiteiten 24 uur bereikbaar bij brand- en waterschade 06-575.896.31 Kempenlaan 20 2300 Turnhout (Antwerpen) Telefoon: (0032) 014-552948 digitaal procédé database als vervanging van de ladenkast advisering, implementatie en trajectbegeleiding publicatieprojecten (internet, drukwerk) database toepassingen nederlandse vereniging van bedrijfsarchivarissen RMConventie Het 'gemeenschappelijk geheugen' is cruciaal voor organisaties. Dit geheugen bevat kennis en ervaring waaraan de organisatie haar bestaansrecht mede ont leent. Ook is dit geheugen de informatie bron voor de dagelijkse operatie. Dit zo wezenlijke geheugen van organisaties staat onder druk. Een belangrijke oorzaak hiervan is de toenemende digitalisering. Denkt u hierbij aan de sterk toenemende stroom e-mailberichten en veel, heel veel ander digitaal materiaal dat niet systema tisch wordt beheerd of toegankelijk is gemaakt. Denkt u ook aan de leesbaar heid van digitale documenten die op lan gere termijn in gevaar komt, omdat er steeds nieuwere versies software worden geïntroduceerd. Nu de digitalisering in maatschappij en overheid zich met kracht voortzet is het meer dan ooit nodig om verder 'geheugenverlies' te voorkomen en om te werken aan rand voorwaarden waarbinnen een goed (ook digitaal) organisatiegeheugen gevormd en onderhouden kan worden. Het hele spectrum van maatregelen gericht op de realisatie van deze randvoorwaarden en de vorming en het onderhoud van het organisatiegeheugen kan worden samen gevat met de term 'Records Management' Op 7 december 2000 werd, onder de naam 'RMC', een in dit verband bijzon der initiatief wereldkundig gemaakt. Een initiatief dat alles te maken heeft met het geheugen van organisaties. Dit initiatief kwam tot leven in gesprekken tussen onder meer prof.dr. F.C.J. Ketelaar (Uni versiteit van Amsterdam) en de heer drs. J. Möller (ministerie van Verkeer Waterstaat), inmiddels zijn meerdere per sonen en organisaties bij dit initiatief betrokken. Het initiatief wordt in de aan loopperiode extra ondersteund door Automatisering Sociale Zekerheid, Com paq, Getronics, Hogeschool Manage ment Documentaire Informatievoor ziening en KB en Partners. Bekendmaking van het initiatief vond plaats op 7 december in het Nederlands Congrescentrum, in het kader van het jaarcongres 'Duurzame Digitale Infor matiesystemen'. Daartoe uitgedaagd door de congresvoorzitter prof. Ketelaar gaven de sponsors een toelichting op de plan nen. Enkele prominenten uit de wereld van Records Management spraken ver volgens hun verwachtingen uit met betrekking tot dit initiatief. RMC staat voor 'Records Management Conventie'. De RMC wil een platform zijn voor het uitwisselen van ervaringen op het gebied van Records Management, en tevens voor het initiëren en stimule ren van activiteiten gericht op het ver antwoord vormen en onderhouden van het - ook digitale - organisatiegeheugen. Voor het invullen van deze initiërende en stimulerende rol laat de RMC zich adviseren door prominenten uit het vak gebied en vertegenwoordigers van oplei dingen en koepelorganisaties. Een eerste door de Conventie te organise ren bijeenkomst zal in maart 2001 wor den gehouden. Diverse inhoudelijke the ma's zullen dan worden ingeleid. Professionals uit het veld zullen worden uitgenodigd zich aan te sluiten bij the- magroepen, die met het uitwerken van deze thema's aan de slag gaan. Deze uit werking zal vooral bestaan uit het inven tariseren van mogelijke aanpakken en ervaringen uit de praktijk. De Records Management Conventie is nadrukkelijk bedoeld voor 'doeners' bin nen organisaties die actief met dit onder werp bezig willen zijn. Voor mensen die graag, vanuit belangstelling of betrok kenheid bij ontwikkelingen of projecten, een bijdrage willen leveren aan de vor ming en de ontsluiting van het geheugen van organisaties in Nederland. Wilt u reageren? Stuur dan uw reactie naar info@RMConventie.nl. Via dit kanaal kunt u ook laten weten of u op de hoogte wilt blijven van deze ontwikkelingen en een uitnodiging wilt ontvangen voor de RMC in maart volgend jaar. Dank aan onze sponsors 47 gidsuia boeK prent aquarel foto affiche schilderij gravure prent handschriften postzegel -Igjj^kafttt; verzameling glasneg^}*- boek aquarel munt produc postzegel v/ ll| glasdia. bc;' &)rvo\v& de hoefsmid 13-1851 PZ Heiloo - tel: 072 53 20 444 - fax: 072 53 20 400 - e-mail: info@pictura-imaginis.com Het zoeken, tevoorschijn halen en bekijken van beelden of teksten in archieven is vaak een tijdrovende operatie. We willen snel en doeltreffend over de gevraagde informatie beschikken en dan ook nog het liefst vanaf de plek waar het ons het beste uitkomt. Wij van Pictura Imaginis hebben een digitaal procédé ontwikkeld waardoor dat mogelijk wordt. Een modern geconserveerd archief is een kostbaar bezit. Niet alleen voor diegenen die er dagelijkse verantwoordelijk heid voor dragen. Veel verschillende doelgroepen moeten er óók hun voordeel mee kunnen doen. De door Pictura Imaginis vervaardigde database van ieder gedigitaliseerd archief ver hoogt de toegankelijkheid voor alle gebruikers enorm. Zoeken is eenvoudiger, gaat veel sneller en het oproepen van gevonden informatie is opeens een peulenschil. Digitale beelden ziet u 4x groter in topkwaliteit op uw scherm dan het origineel. DIGITALISERING VAN BEELDARCHIEVEN BV Werken aan het organisatiegeheugen: introductie van de 'Records Management Conventie' Vanwege de steun die wij in 2000 hebben ondervonden wil het bestuur van de NVBA graag danken en het recht op de vermelding 'Verbonden aan de NVBA' verlenen aan: Aspa Kantoorartikelen BV Aspa Kantoorinrichting BV META Archiefbewaarneming DOXiS Eervolle vermeldingen voor hetgeen zij in 2000 voor onze vereniging hebben betekend gaan met onze dank naar: Gedeputeerde Staten Friesland Magista februari 2001 archievenblad

Archievenblad | 2001 | | pagina 23