OMDAT RUIMTE GELD KOST KARDEX Restauratie-Atelier Helmond B.V. De Mrjtijd voor verandering? Tijd voor ARCHIEFSERVICE NEDERLAND VERDIENT U MET KARDEX r Kardex Verrijdbare stelling Kardex Lektriever® Kardex Office Kardex Times Twol Antwoordcoupon de Lektriever Bedrijf de Ruimtewinner Naam Stuur mij a.u.b. de Verrijdbare stellingen Adres.... informatie over: a het Office systeem Postcode de Times Two Telefoon Archievenblad Workshop Archiefschool werkt aan het record continuüm Met het denken in termen van de levens loop van een archief zal een Nederlandse archivaris weinig moeite hebben. Het onderscheid in fasen van archiefbeheer - dynamisch, semi-statisch en statisch - en de uiteenlopende functies en verantwoorde lijkheden die de achtereenvolgende fasen kenmerken, is een vertrouwde notie in de fysieke wereld van het papieren archief. De informatierevolutie heeft deze benadering op de helling gezet. De ontwikkelingen op het gebied van ICT noodzaken de beroeps beoefenaren in de documentaire informa tievoorziening en het archiefwezen om hun specifieke deskundigheden in het moderne informatiebeheer opnieuw vast te stellen. Archivarissen uit landen die Nederland een stap voor zijn in die ontwikkeling, werpen met hun nieuw verworven inzichten licht op de veranderingen die ons als archivaris te wachten staan. Australië geldt in dat opzicht momenteel als toonaangevend, zowel in de beroepspraktijk als in het onderwijs. Het levensloopconcept is daar vervangen door het 'records continuüm'- model dat informatiebeheer structureert als permanente verantwoordelijkheid van diverse informatiespecialisten, waaronder de archivaris. In het onderwijs aan de Archiefschool en in het na- en bijscholingsprogramma dat bin nenkort van start gaat, zal het 'records con tinuüm' centraal komen te staan. Op 17 juni jl. was er voor docenten en andere betrok kenen gelegenheid om met elkaar üi discus sie te gaan over de betekenis van dit model. Kan het ons als leidraad dienen voor de her inrichting van het beroepsveld en welke aanknopingspunten biedt het voor de inrichting van het onderwijs? Als specialist was die dag aanwezig An Pederson, hoofd docent 'Archives Administration and Records Management' aan de School of Informa tion, Library and Archive Studies van de Universiteit van New South Wales in Syd ney, Australië. In de middag gaf zij een uitgebreide toelichting op het records conti nuüm. De vijftien deelnemers van de works hop kunnen terugzien op een levendige en inspirerende dag. £1 papier, leer en perkament Ruimte kost geld. Daarom is het zonde dure vierkante meters te verspillen aan archief ruimte. Hoe minder beslag uw archief op de ruimte legt, hoe meer armslag u heeft voor waar het echt om draait: productie die geld in het laatje brengt. Kardex kantoor opslagsystemen helpen uw ruimte tot op de centimeter te benutten. Uitgekiende archief systemen combineren een goede bereikbaarheid van uw archieven met een minimaal ruimtebeslag. Met vier verschillende systemen biedt Kardex u altijd een pasklare oplossing. Kardex opslagsystemen zijn leverbaar in een rijke schakering aan kleuren en designs, waar door Kardex systemen uitstekend in uw interieur passen. •De Kardex Lektriever: een verticaal elektronisch opslagsysteem volgens het paternosterprincipe. Kan worden gekoppeld aan een com puternetwerk en brengt stukken binnen enkele seconden tevoorschijn. Voor alle soorten hangende en staande mappen, ordners, tapes en kaartbestanden is er een passend interieur. •Kardex verrijdbare stellingen: een ingenieus opslagsysteem van verrijdbare kas- ten. Eén loopgang volstaat voor een hele reeks mHHHH kasten. Wordt op maat geleverd. «Kardex wmmmmmMnm. office: een verrijdbaar archiefsysteem voor op de werkplek. Maakt het raadplegen van het archief gemakkelijk en minimaliseert de benodigde ruimte. *De Times Two: een aan twee zijden te gebruiken draaibaar opslagsysteem dat gemakkelijk meer dan 50 procent ruimte bespaart. Ook als scheidingswand te gebruiken. Plaats Fax A member of the KARDEX Group Industrieholding Cham AG Kardex Systemen B.V. Postbus 250, 3440 AG Woerden Telefoon 0348 - 49 40 40 Telefax 0348 - 49 40 60 Als u op archiefruimte wilt verdienen, stuurt u meteen de antwoordcoupon naar: Kardex Systemen B.V. Antwoordnummer 84, 3440 VB Woerden. Faxen kan ook, naar (0348) 49 40 60. AgnesJonker advisering projecten trainingen detachering document- en workflow management Obbinklaan 13,3571 ND Utrecht, Tel. 030-2724235, Fax 030-2716900 Internet: http://biz.inter.NL.net/Archiefsenice.Ned E-mail: Archiefservice.Ned@inter.NL.net voor restauratie en conservering van boeken in leer en perkament charters en zegels prenten en tekeningen kaarten en affiches massaconservering vrijblijvende offertes vacuüm-vriesdrogen ondersteuning bij calamiteiten 24 uur bereikbaar bij brand- en waterschade 06-575.896.31 Panovenwea 40. 5708 HR HELMOND (NL) Tel: 0492 - 55.39.90 Fax: 0492 - 55.24.42 E-mail: info@restauratie-atelierhelmond.nl Internet: www.restauratie-atelierhelmond.nl

Archievenblad | 1999 | | pagina 4