Niet met de Mini-Rol van Lundiflex Archiefnieuws tyjl Om bij het archief te komen worden er per jaar op kantoor vele kilometers afgelegd. Een tijdrovende bezigheid. En u weet: tijd is geld. Met de Mini-Rol kan perfect op de werk plek worden gearchiveerd. Behalve tijd wint u met de Mini-Rol ook ruimte. Want de Mini-Rol is een echte ruimtewinner. U bent verzekerd van bijna 50% extra archiefoppervlak ten opzichte van een traditionele kast. Vul voor meer informatie onderstaande bon in of bel: 0315 - 24 41 41. Archiveren naast het bureau met de Mini-Rol. Algemene ledenvergadering KVAN op 23 oktober 1998 in Amsterdam Studiemiddag KVAN over '100 jaar Handleiding' Verslag Algemene Ledenvergadering van Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland op 23 april 1998 te 's-Gra- venhage Ja, ik wil graag meer informatie over de Mini-Rol van Lundiflex Naam bedrijf/instelling: Contactpersoon: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Stuur of fax deze bon naar: Lundiflex, Archief- en Stellingsystemen Postbus 101 7050 AC Varsseveld fax: 0315 - 24 40 22 Internet: www.lundiflex.com 1 g^g E-mail: lundiflex.archief@wxs.nl ISO 9002 QM SJf In het gekleurde katern van de Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland wor- den berichten opgenomen die de vereniging onder de aandacht van leden en vakgenoten wil brengen. Berichten voor dit katern kunt u zenden aan het bureau van de Koninklijke VAN, Postbus 11645, 2502 AP Den Haag; of fax (070) 382 57 90 en nu ook e-mail: bureau@kvan.nl. De deadline voor aan te leveren kopij is de vijfde van de maand voor het Archievenblad dat in het begin van de daaropvolgende maand verschijnt. g. ST De najaarsledenvergadering en de studiedag van de KVAN zullen plaatsvinden in de Doelenzaal in de Universiteits bibliotheek van de Universiteit van Amsterdam, Singel 425 te Amsterdam op vrijdag 23 oktober 1998. Het bestuur nodigt haar leden en andere belangstellenden van harte uit hierbij aanwezig te zijn. Agenda algemene ledenvergadering Vanaf 10.00 uur wordt u ontvangen met koffie. De alge mene ledenvergadering vindt plaats om 10.30 uur en zal tot 11.15 uur duren. De stukken voor de algemene ledenverga dering treft u aan in de bijlage van dit Archievenblad. Voorlopige agenda 1Opening 2. Mededelingen 3. Notulen ledenvergadering 23 april 1998 4. Begroting 1999 5. Samenstelling bestuur 6. Samenstelling redactie Archievenblad 7. Activiteitenplan 1999 8. Voorstel tot instelling contributie voor studenten 9. Voorstel tot oprichting van Archieffederatie 10. Rondvraag 11Sluiting De studiemiddag van de KVAN zal in het teken staan van 100 jaar Handleiding oftewel de betekenis van de standaar disatie bij de ontsluiting van archieven. Deze studiedag duurt van 11.15 uur tot 13-15 uur en wordt georganiseerd in samenwerking met de Leerstoelgroep Boek-, Archief- en Informatiewetenschap van de Universiteit van Amsterdam. Mevrouw dr. J.A.M.Y Bos-Rops, rijksarchivaris van Noord- Brabant is dagvoorzitter. De Stichting Archiefpublicaties zal ter gelegenheid van het eeuwfeest van het 'levenswerk' van onze illustere voorgan gers Muller, Feith en Fruin een herdenkingsbundel 100 jaar Handleiding presenteren. Auteurs zijn Horsman, Ketelaar en Thomassen. De leden van de KVAN wordt de bundel na afloop van de studiedag toegestuurd. Lezingen door de auteurs van '100 jaar Handleiding' Peter Horsman spreekt over het behoud van de oude orde Theo Thomassen spreekt over standaardisatie in archiefbe schrijvingen Bijdragen van leden van ICA's Committee on Descriptive Standards Hugo Stibbe (Office of Archival Standards, National Archives of Canada) spreekt over International Descriptive Standards and the WWW Adrian Cunningham (Director Records Control, Govern ment Services Branch of the National Archives of Australia) spreekt over Dynamic Descriptions: Australian Stategies for the Intellectual Control of Records Within Recordkeeping Systems Presentatie gedenkbundel 100 jaar Handleiding Aansluitend vindt de lunch plaats (13.15 uur tot 14.15 uur). Zo heeft iedereen voldoende tijd om zich te begeven naar de aula Universiteit van Amsterdam, Singel 411. Daar zal prof.dr. F.C.J. Ketelaar om stipt 15.00 uur zijn oratie uitspreken bij het aanvaarden van het hoogleraarschap archiefwetenschap aan de Universiteit van Amsterdam. U kunt de ledenvergadering en de oratie kostenloos bij wonen. De kosten voor deelname aan studiedag en lunch bedragen 30, -. Informatie: bureau KVAN, tel. (070) 347 86 56 of e-mail: hnreau@kvan.nl. 1-2. Opening en mededelingen De voorzitter, C. Streefkerk, heet iedereen van harte

Archievenblad | 1998 | | pagina 13