Een verfrissende kijk op werkplekinrichting KARDEX Verkorting I bewaar- Juridische termijnen buiten PJjl de Archiefwet E2S3 Meer doen met minder ruimte Hoe efficiënt is de opslag van uw dossiers, ordners en kan toorbenodigdheden? Bent u klaar voor de toekomst als het gaat om optimale benut ting van kostbare vierkante meters en productiviteit van uw medewerkers? Bekijk deze zaken eens door de brii van Kardex en ontdek dat u wellicht op minder vierkante meters meer én efficiënter op kunt slaan. Onze kracht is het leveren van uitgekiende, uiterst gebruikersvriendelijke opslagsystemen. De Lektriever: een opslagsysteem volgpps het paternosterprincipe. Opslag vindt verticaal plaats. De elek tronische besturing, al dan niet aangesloten op een com puternetwerk, brengt het gevraagde binnen enkele seconden op werkhoogte. Frontale en laterale hang- en sta-mappen, ordners, tapes, enz., voor ieder op te bergen product heeft Kardex het juiste interieur. De Lektriever is uiterst bedrijfszeker en gebruikersvriendelijk. Uit ergono misch én economisch oogpunt een hoogstandje! Verrijdbare stellin gen: een ingenieus opbergsysteem op maat met verrijdbare kasten. Het voordeel schuilt in het aantal loopgangen. kaartbestanden Bij vaste stellingen heeft ieder rek een loopruimte, of deze wordt gebruikt of niet. Met Kardex verrijdbare archiefstel lingen heeft u steeds maar één loopgang, meer heeft u niet nodig. Uw winst: vele vierkante meters! Ruimtewinner: een standaard verrijdbare stellin- genkast. Toepasbaar in elke kantoorruimte. In vergelijking met een traditionele kasten- opstelling heeft u met de Ruimtewinner slechts 50% van de oppervlakte nodig voor dezelfde opslagcapaci teit. Kan op iedere vloer geplaatst worden. Times Ttoo: Een kast die zowei aan de voor- als achterzijde bruikbaar is. Dit levert al snel een ruimtebe sparing op van meer dan 50%. Plaatsing door de muur, tegen de muur, als schei dingswand, alles is mogelijk. Times Two geeft uw kantoor een ordelijk en efficiënt aanzicht. Vele bedrijven en organisaties gingen u al voor. Zij kozen voor ruimtebesparing en tijdwinst, dus voor Kardex-syste- men. Stuk voor stuk kwali teitsproducten van een professionele organisatie. Wilt u exact weten wat de voordelen voor u zijn, bel dan 0348-494040. Wij informeren u graag. Door F.C J. Ketelaar Kardex Systemen B.V. Postbus 250, 3440 AG Woerden, Telefoon 0348 - 49 40 40, Telefax 0348 - 49 40 60 A member of the KARDEX Group Industrieholding Cham AG LEKTRIEVER® RUIMTEWINNER TIMES TWO® VERRIJDBARE STELLINGEN Archiefverplichtingen van ondernemingen De voor particulieren belangrijkste regels van archiefrecht staan in het Burgerlijk Wetboek (artikel 10 van Boek 2 en artikel 15a van Boek 3) en in de fiscale wetgeving. Per 1 juni is de daarin voorgeschreven termijn voor het bewaren van archiefbescheiden (ingevolge de wet van 26 maart 1998, Staatsblad 184) verkort van tien tot zeven jaar. De Memorie van toelichting bij het wetsvoorstel bevat enkele interessante beschouwingen over de archiefverplichtingen van ondernemingen. Artikel 10 van Boek 2 is gericht op alle rechtspersonen, terwijl art. 15a ondernemers en beoefenaren van vrije beroepen betreft, ongeacht of het een natuurlijke of rechts persoon is. Art. 10 geldt overigens niet (behalve via art. 3:15a) voor de staat, provincies, gemeenten, waterschappen, lichamen waaraan krachtens de Grondwet verordenende bevoegdheid is verleend en andere publiekrechtelijke rechtspersonen (art. 1 Boek 2). Artikel 10, Boek 2 BW 1. Het bestuur is verplicht van de vermogenstoestand van de rechtspersoon en van alles betreffende de werkzaamheden van de rechtspersoon, naar de eisen die voortvloeien uit deze werkzaamheden, op zodanige wijze een administratie te voeren en de daartoe behorende boeken, bescheiden en andere gegevensdragers op zodanige wijze te bewaren, dat te allen tijde de rechten en verplichtingen van de rechtspersoon kunnen worden gekend. 2. Onverminderd het bepaalde in de volgende titels is het bestuur verplicht jaarlijks binnen zes maanden na afloop van het boekjaar de balans en de staat van baten en lasten van de rechtspersoon te maken en op papier te stellen. Bewaarplicht, ook uit eigenbelang voor elke onderneming, klein of groot (Foto: Willem Middelkoop) 102/7 SEPTEMBER 1998

Archievenblad | 1998 | | pagina 5