Agenda rchievenblad Gemeente Heerlen Medewerker externe dienstverlening (m/v) Voor inlichtingen over tarieven en plaatsing van zowel product als personeelsadvertenties kunt u contact opnemen met Sales Services Postbus 2317 1620 EH Hoorn Tel. 0229 -211 211 Fax 0229 - 270 404 date envcced Agenda binnenland Documentatie Postkamer Kantoor Repro ArchiFlex, Postbus 10065, 9400 CB ASSEN Tel: 0592 - 341079 Detachering- en uitzendbureau 71 Tot 7 september Tot 25 september Tot 11 oktober Tot 4 januari januari 1999 Tot 15 augustus Tentoonstelling Holland-Amerika Lijn. Thuishaven Rotter dam. Plaats: Archiefwinkel (in Bank Mees Pierson NV), Coolsingel 9lm, Rotterdam. Info: (010) 404 59 95 23 augustus Documentaire Anou Banou - Dochters van de Utopie (Edna Politi, 1985). Zes vrouwelijke pioniers uit Polen en Duitsland trekken rond 1920 naar Palestina. Joods Historisch Museum, J.D. Meijerplein 2-4 Amsterdam. Tijd: 14.30 uur. Tot 29 augustus Wandelen door de tijd: evenement Den Haag 750 Tentoonstelling Den Haag in kaart gebracht Multi-media schouwspel De Haagse Boom. Haags Gemeentearchief Tot 7 september Jubileumtentoonstelling Schat van een Atlas Historisch Museum Zuid-Kennemerland, Groot Heiligland 47, Haarlem. Toegang gratis. 13/14 augustus Seminar Cenvergence in the digital age - challenges for libaries, museums and archives, Amsterdam, KNAW. Info: TNO-STB, dhr. J. van der Walle, postbus 80544, 2508 GM Den Haag; e-mail: vandewalle@stb.tno.nl 16-21 augustus 1998 IFLA Amsterdam. The 64th IFLA General Conference on Crossroads of information and culture. Info: www.niwi.knaw.nl/guests/ifla98 19 augustus Tentoonstelling Het Wonderbaarlijk Alfabet t.g.v. 200-jarig -18 oktober bestaan van de Koninklijke Bibliotheek, KB, Prins Willem- Alexanderhof 5, Den Haag. info: (070) 314 02 17 Vanaf september Start cursus Behoudsmedewerker Papier/Musea. Info: Onder- wijsGroep Haaglanden Den Haag/Delft: tel. (015) 256 34 19 Noorderpoort College Groningen: tel. (050) 547 09 17 19 september Presentatie Van meten en schatters. Bronnengids voor grondbelas ting en kadaster in Noord-Brabant, ca. 1820-1833 en Derde Genealogische Dag, Rijksarchief Noord-Brabant, Zuid- Willemsvaart 2, Den Bosch Tijd: 11.30 uur Info: afd. Communicatie RANB, tel. (073) 681 85 00 26 september Jubileum Nederlandse Genealogische Vereniging afdeling IJssellanden, Rijksarchief in Overijssel, Eikenstraat 20, Zwolle. Tijd: 10.00 - 16.30 uur 26 september Symposium Holland rond 1800. Carrières en cultuur. Plaats: Hollandse Maatschappij der Wetenschappen, Spaarne 17, Haarlem Organisatie: Stichting Centrum Historische Instellingen Info: SCHI secretariaat, drs. H. Sarfatij, G. van der Veenstraat 13, 1077 DM Amsterdam Tot 28 Tentoonstelling 'Kastelen en buitenhuizen' (in de september provincie Utrecht), Museum Flehite, Amersfoort. 30 september Sectie Audiovisuele Archieven KVAN, ledenvergadering en themamiddag, Groningen, info: Klaas Gert Lugtenborg (secretaris AVA) (050) 363 58 00 Tentoonstelling 'Een vredes- monument na tachtig jaar oorlog', Koninklijk Paleis cc Amsterdam de Tentoonstelling 350 jaar Vrede van Munster in Midden-Brabant 19 Gemeentearchief Tilburg, Kazernehof 75, Tilburg Info: tel. (013) 542 94 70 (Wil van Oosterhout en John Boeren Tentoonstelling Gerard ter Borch en de Vrede van Munster. De schilder Ter Borch was aanwezig tijdens de onderhandelingen en maakte daar enkele schilderijen van. Mauritshuis, Korte Vijver- weg 8, Den Haag Tentoonstelling van Maurits naar Munster', Legermuseum Delft ut adventuiuty eutd frct&Ucitcf. Wie zijn wij? ArchiFlex is een landelijk werkende organisatie. Wij bieden per direct ervaren en enthousiaste medewerkers door geheel Nederland. Voor wie werken wij? Wij werken overwegend voor gemeenten, de rijks overheid, waterschappen, provincie en bedrijven. Wat bieden wij u? Wij zijn gespecialiseerd in de volgende sectoren: Archief Bibliotheek Meer informatie? Bel voor nadere informatie of een vrijblijvende afspraak met onze intercedent IJsbrand Oost. Heerlen is in vele opzichten een stad van tegenstellingen. Een 2000jaar oude stad en tegelijk een jonge stad met een stormachtige ontwikkeling in deze eeuw. Een groene parkstad maar ook het hart van Oostelijk Zuid-Limburg, qua bevolkingsdichtheid de vijfde agglomeratie van Nederland. Centrum voor vele voorzieningen op het gebied van gezondheid, onderwijs en cultuur voor de hele regio. Een thuis voor circa 96.500 mensen en koopstad voor honderdduizenden mensen in en om Heerlen. Heerlen werkt aan haar toekomst als grote stad", waardoor meer ruimte ontstaat voor het benutten van kansen en de versterking van de economi sche structuur. Heerlen, een stad van mensen met veel aandacht voorde knelpunten en oplossingen van de moderne tijd. De ambtelijke organisatie bestaat uit zes diensten: Algemene Zaken, I'inanciën- Informatie en Eacilities, Openbare Werken, Stadsontwikkeling, Welzijn-Werkgelegen- heid en Sociale Zaken en de Brandweer. De dienst Financiën, Informatie en Eacilities FIF) bestaat uit een vijftal afdelingen: Concernfinanciën, Planning en control, Informatievoorziening, Facilities en Onder steuning. De afdeling Informatievoorziening bestaat uit vier bureaus: procesbeheer, archi vering, stadsarchief en onderzoek statistiek. Bij het bureau Stadsarchief horen de aandachtsgebieden Archief, Bibliotheek en Documentatie. Het bureau Stadsarchief houdt zich bezig met: - verzorging van statische en historische archieven. Daarnaast de inspectie op het beheer van niet overgedragen archieven, archiefrevisie, alsmede dienstverlening inzake educatie en geschiedschrijving; - het beheren en verzorgen van een biblio theek, documentatieverzamelingen en een beeld- en geluidsarchief. Wij zoeken een enthousiaste voor 36 uur per week Functie-inhoud >- Verzorgt de externe dienstverlening in de studiezaal door het verstrekken van monde linge inlichtingen en geven van uitleg aan onderzoekers in de studiezaal en inciden teel het ophalen, aanreiken c.q. het weer opbergen van archief-, bibliotheek- en documentatiemateriaal in de studiezaal. Verricht het educatief werk voor het Stadsarchief. Is ats eerste aanspreekbaar voor het verstrekken van inlichtingen en het verrichten van archiefonderzoeken voor 0* derden en verzorgt de schriftelijke genealogische en historische inlichtingen. Verzorgt de uitleen van boeken en tijdschriften en in voorkomende en toegestane gevallen van archief- en documentatiebescheiden en bewaakt de uitleentermijnen. Publiceert op zijn vakgebied en over onderwerpen op het gebied van de regionale geschiedenis en geeft incidenteel lezingen over aspecten van de geschiedenis van Heerlen. Verricht inventarisatie- en indicerings werkzaamheden. Functie-eisen il» Opleiding HEO BDI-Archivistiek, aangevuld met cursussen op educatief gebied en presentatietechnieken. Bij voorkeur ervaring in het onderwijs. Ervaring in een soortgelijke functie. Goede contactuele eigenschappen en uitdrukkingsvaardigheid. Interesse voor en kennis van de regionale geschiedenis. Een flexibele en creatieve manier van wer ken, zowel zelfstandig als in teamverband. Ervaring met het tekstverwerkingspakket WordPerfect en database-toepassingen. Salaris De salariëring bedraagt, afhankelijk van opleiding, leeftijd en ervaring, maximaal 5234,-- bruto per maand (schaal 8, nieuwe salarisstructuur). Overige informatie In het kader van de flexibilisering van de arbeid worden medewerkers benoemd in algemene dienst bij de gemeente Heerlen. Het beleid van de gemeente Heerlen is erop gericht het relatieve aantal vrouwen, gehandicapten en allochtonen onder haar personeel te verruimen. Deze kandidaten worden daarom nadrukkelijk opgeroepen te solliciteren. Bij gelijkwaardigheid genieten zij bij de selectie de voorkeur. Kinderopvang voor kinderen van 0 - 4 jaar is aanwezig. Een psychologisch onderzoek kan deel uit maken van de selectieprocedure. Inlichtingen over deze functie kunnen worden ingewonnen bij de heerT.J. van Slooten, bureauhoofd Stadsarchief van de dienst Financiën, Informatie en Facilities, tel. (045) 560 45 90. Belangstellenden dienen hun schriftelijke sollicitatie, onder vermelding van vacature nummer 9861 op zowel brief als enveloppe, vóór 16 september 1998 te richten aan de directeur van de dienst Financiën, Informatie en Facilities, de heer J. Boots, Postbus 1, 6400 AA Heerlen. 102/6 Augustus 1998

Archievenblad | 1998 | | pagina 41