Instituut Collectie Nederland Interview Door Joyce Pennings 8 Kennis voor beter beheer en behoud Heeft 11 behoefte aan overzicht? De Centrale Archief Selectiedienst maakt van uw omvangrijke archieven toegankelijke en overzichtelij ke informatiebronnen. Waarderen, selecteren en bruikbaar maken is onze specialiteit. Met het resultaat - op papier of digitaal - spaart u tijd en geld. Voor informatie over onze diensten, bel of fax de Centrale Archief Selectiedienst. Bezoekadres Postadres Telefoon Fax E-mail Transportbaan 12 Postbus 252 9670 ag Winschoten 0597-43H33 0597-411785 cas.yke@ipi.net Centrale Archief Selectiedienst ,'.<vs Dc Centrale ArchiefSelectiedienst is een onderdeel van liet ministerie van Binnenlandse Zaken QS Instituut met een missie Kennis op het gebied van het materiële beheer en behoud, daar draait het om bij het ICN. Kennis die het ICN volop in huis heeft, maar bereikt deze ook de medewerkers van archiefdiensten? Wat heeft het ICN te bieden Is het alleen interessant voor behoudsmedewerkers en restauratoren die hun vakkennis willen bijspijkeren? Of kunnen hier ook archivarissen en het management van archief diensten terecht met vragen over het behoud en het beheer van hun archieven en collecties? Het Instituut Collectie Nederland (ICN) is geen naam die velen bekend in de oren zal klinken. Anders ligt dit voor de drie instellingen waaruit het ICN is ontstaan: het Centraal Labora torium voor onderzoek van voorwer pen van kunst en wetenschap, de Opleiding Restauratoren en de Rijks dienst Beeldende Kunst. Op 1 april 1997 fuseerden zij tot het ICN. Staatssecretaris Nuis noemde deze nieuwe rijksdienst voor cultuurbehoud een belangrijke sluitsteen van het Deltaplan voor het Cultuurbehoud. Het ICN wil zich nadrukkelijk profileren als een ondersteunende instelling die de beheerders van het cultureel erfgoed helpt bij de zorg voor collecties en objecten. Men doet dit door een aanbod van kennis, adviezen, opleidingen en door bruiklenen ter beschikking te stellen. Het ICN kent vier kernactiviteiten: informeren, opleiden, adviseren en bruiklenen. Nieuwe ontwikkelingen en behoeftes Binnen het archiefwezen is de laatste jaren een duidelijke kentering merk baar wat betreft materieel beheer en behoud. Misschien werkte het Delta plan voor het Cultuurbehoud hierin als een katalysator omdat er - althans voor de Rijksarchiefdienst - grote stromen geld vrijkwamen om achterstanden Beleidsplan 1997-2000 Doelstelling Het Instituut Collectie Nederland ICN) is het centrale kennisinstituut voor collectiebeleid in Nederland. Het biedt aan alle verantwoordelijken voor openbaar en waardevol roerend cultureel erfgoed op toepassing gerichte kennis en diensten aan, om de kwaliteit en effectiviteit van het materiële behoud en beheer van de Collectie Nederland te bevorderen. Missie: Kennis voor beter beheer en behoud. Aantal medewerkers: 82,4 fte Begroting 1998: f 16.616.469,- Het ICN kent een aantal afdelingen: Advies Onderzoek Opleidingen Collecties Communicatie Informatie Bedrijfsvoering De afdeling Collecties is gehuisvest in Rijswijk. De overige afdelingen zijn in Amsterdam aan de Gabriël Metsustraat en aan de Keizersgracht gevestigd. 102/3 APRIL 1998

Archievenblad | 1998 | | pagina 2