ri In houd Terug naar Oegstgeest Een mooi beroep verdient een code 400jaar Verenigde Oostindische Com pagnie: Opmaat naar het jaar2002 J Werk in Uitvoering: Hein Vera Yvonne Bos-Rops ■■mm Van de Redactie Afgeslankt kwartier vindt aansluiting bij Tilburg Interview: Agnes Jonker Onbegonnen werk of last van een dubbele moraal? Het werk van de Registratiekamer Elio Pelzers 12 Terug naar Oegstgeest Juridische Zaken: A.H. Netiv en C. de Graaf 17 Van Aris naar NotAris 20 Een mooi beroep verdient een code 25 400jaar Verenigde Oostindische Compagnie: Opmaat naar het jaar 2002 De Praktijk: Nicoline J. Ekama van Dorsten 2 7 Terugblik Column: Jaap Kloosterman 28 Woorden schieten mij te kort Door A.H. Netiv en C. de Graaf Voorheen Mensen en Meningen: Agathe S. Fris 29 Interactief Na de privatisering van Psychiatrisch Ziekenhuis Endegeest zijn de historisch interessante archiefbescheiden naar het Ge meentearchief Leiden overgebracht. Welke mate van open baarheid geldt hiervoor? Ook de Registratiekamer werd door Endegeest ingeschakeld. Op wat deze Kamer eigenlijk doet gaat Elio Pelzers, voorafgaand aan Juridische zaken, nader in. Door Yvonne Bos-Rops Waar is een beroepscode goed voor en hoe komt het dat het zo lang moest duren voordat er nu een internationaal aanvaarde code ligt? Landen met een lange archieftraditie ontwikkelden in de loop der tijd hun algemene principes en gewoonten. Toch bestaat er een grijs gebied met twijfelgevallen over hoe te handelen. Dan biedt deze beroepscode houvast. Door Nicoline J. Ekama van Dorsten 51 Nieuws uit het veld 3 3 Literatuur 44 Agenda 44 Colofon Wat komt er allemaal kijken voor zo'n grootscheeps opge zette internationale herdenking? Wie verzint er wat er gaat gebeuren met de VOC-archieven en hoelang van te voren zet je de eerste stappen? ARA-directeur Jan Boomgaard kan daar over meepraten. Vanaf nu krijgen wij verslag van de stappen naar 2002. 101/1 januari/februari 1998 1

Archievenblad | 1998 | | pagina 1