Archiveren Restauratie-Atelier Helmond B.V. Art Conservatio Erfgoed Actueel Werk in 55 S.' met I stuurbekrachtiging C5 ADVISEREN mm ift ex> voor restauratie en conservering van papier, leer en perkament Boeken, in leer en perkament Charters en zegels Prenten en tekeningen Kaarten en affiches Massaconservering Vrijblijvende offertes Vacuüm-vriesdrogen ondersteuning bij calamiteiten 24 uur bereikbaar bij brand- en waterschade 06-575.896.31 Panovenwea 40. 5708 HR HELMOND fNLi Tel: 0492 - 55 39 90 Fax: 0492 - 55 24 42 Door Marjo van Loon 11 In een goed archief vindt u probleemloos wat u zoekt. Slop daarom uw zoektocht en neem contact op met Lundiflex. Alle statische en verrijd bare Stamag stellingen van Lundiflex functioneren perfect en zijn ijzersterk, terwijl met het ruimtcbcsparcndc Bf J I Full Spacc-systecm J i|H I '\Ug [I uw archief ook nog jy l~y eens op rolletjes jl»^' ,y' Voor de stuur- j i bekrachtiging zor- fr T.' j gen de vakmensen i van Lundiflex. Zij staan garant voor maatwerk indclingsvoorslellcn en een solide montage van de stellingen. Bel voor meer informatie: 0315r244L4I. L U N D Archief- en Stellingsystemen B.V. Gesinkkampsiraat 2 Postbus 101 7050 AC Varsseveld tel.:0315-24 41 41 fax.0315 - 24 40 22 RESTAURATIE CONSERVERING VAN KUNSTVOORWERPEN KON. WILHELMINAHAVEN ZZ19 3134 KG VLAARDINGEN TELEFOON 010 234 02 91 06 529 758 79 06 539 468 40 TELEFAX 010 460 34 37 bureau voor cultureel erfgoed en educatie Zowel de Cultuurnota 1997-2000 Pantser of Ruggengraat als de nota Cultuur en School van het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen wijzen op het belang cultureel erfgoed een stevige plaats te geven in onderwijs en educatie. Om dit te bewerkstelligen riep de Directie Cultureel Erfgoed van het ministerie van OC&W het vierjarig project Erfgoed Actueel in het leven. I Cultureel erfgoed omvat alle tastbare cultuuruitingen die uit het verleden zijn overgebleven en die de samen leving wil behouden om aan de volgende generaties over te dragen. Drie dames van het projectbureau (v.l.n.r.): Claartje Bunnïk, Marjo van Loon en Anjo Craenen (foto: Bart Versteeg). Hieronder worden onder andere gere kend collecties in musea, gebouwen met historische waarde, (audiovisuele) docu menten in archieven en archeologische vondsten. Voor zover het project zich op het onderwijs richt, maakt Erfgoed Actueel deel uit van de uitvoering van Cultuur en School. Daarnaast ontwikkelt het bureau een eigen programma voor educatie buiten het onderwijs. Aansluiting bij het onderwijs Veel instellingen voor cultureel erf goed worstelen met dezelfde vragen en problemen. Zij houden zich bezig met educatie en richten zich met allerlei materialen en activiteiten op het onderwijs. Het blijkt echter niet altijd makkelijk de goede ingang bij de scholen te vinden. Toch neemt, met de aanstaande onderwijsvernieuwingen, de kans voor cultureel erfgoed instel lingen toe om met succes aansluiting te vinden bij het onderwijs. Erfgoed Actueel wil de terreinen van cultureel erfgoed en onderwijs bij elkaar bren gen. Door de communicatie tussen beide te bevorderen kunnen vraag en aanbod beter op elkaar worden afge stemd. Erfgoed Actueel zal daarvoor samenwerken met een groot aantal betrokkenen op het gebied van onder wijs en cultureel erfgoed. Verbindingen tot stand brengen Erfgoed Actueel beperkt zich echter niet tot het onderwijs; het werkterrein strekt zich uit tot het totale gebied van educatie. Het bureau zal ook con tact leggen met educatieve omroepen en instellingen met de bedoeling cul tureel erfgoed onder de aandacht te brengen. Erfgoed Actueel is geen sub sidie- of projectenbureau. Dat bete kent in de praktijk dat het bureau weliswaar betrokken kan zijn bij de totstandkoming van projecten en daar toe ook het initiatief kan nemen, maar dat het zelf geen projecten uitvoert en financiert. Het wil de kwaliteit van initiatieven vergroten door samenwer king tussen de instellingen voor cultu reel erfgoed onderling en tussen hen en het onderwijs te stimuleren waardoor projecten een meerwaarde krijgen. Activiteiten van het bureau Dat wil Erfgoed Actueel onder andere doen door de uitgave van een perio diek, het organiseren van symposia en 100/7 SEPTEMBER 1997 workshops, het opstarten van nieuwe netwerken en het verbinden van reeds bestaande. Samen met de Stichting Leerplan Ontwikkeling werkt het bu reau aan een basisdocument voor het gebruik van cultureel erfgoed in het onderwijs. Een van de eerste activitei ten is het laten uitvoeren van een on derzoek naar de infrastructuur op het terrein van cultureel erfgoed en educa tie: wie doet wat en wie werkt met wie samen, inventarisatie van knelpunten en gezamenlijk met verschillende par tijen zoeken naar goede oplossingen. Het bureau zal zich ook richten op deskundigheidsbevordering van leer krachten en medewerkers in de cultu reel erfgoed instellingen. Het bureau bestaat uit Claartje Bunnik (hoofd), Marjo van Loon (projectmana ger), Annette Lubbers (projectmana ger) en Anjo Craenen (bureausecreta ris) en is sinds 1 juli 1997 gehuisvest op de Herengracht 474, 1017 CA Amsterdam, tel. 020 - 427 08 80, fax 020 - 427 08 33. Veel activiteiten zijn op dit moment nog in voorbereiding. Inmiddels is de folder, waarin uitge breide informatie staat over het pro jectbureau en zijn activiteiten in ruime mate verstuurd naar alle betrokken partijen. Aansluitend wil de redactie graag van de gelegenheid gebruik maken de archiefdiensten die een overzicht van hun educatieve activiteiten toezonden, hiervoor te bedanken. Gezien het aantal (4), wacht er nog een schone taak voor Erfgoed Actueel! AJ

Archievenblad | 1997 | | pagina 6