Regionaal Archief INVENTARISATOR v/m TIJDELIJKE MEDEWERKER BUREAU Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland Het Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland (S.N.K.) is gevestigd te Alkmaar en telt elf gemeenten met circa 230.000 inwoners. Door het samenwerkingsverband wordt voor de deelnemende gemeenten een aantal taken uitgevoerd op het gebied van gezondheidszorg, openbare veiligheid en archiefbeheer. Het Regionaal Archief beheert de overgebrachte archieven van vijftien gemeenten en vier waterschap pen, alsmede een groot aantal particuliere archieven. Daarnaast beschikt de dienst over een bibliotheek en topografisch-historische atlas. De archiefdienst is gehuisvest in een goed geoutilleerd gebouw en uitstekend bereikbaar met openbaar en eigen vervoer. Per I januari 1998 a.s. ontstaat een vacature voor een: voor 36 uren per week Functie-inhoud: - ordenen en beschrijven van archieven, - verstrekken van inlichtingen uit archieven, - assisteren bij werkzaamheden voor inspectie en acquisitie, - verrichten van studiezaaldienst. Functie-eisen: - diploma middelbaar archiefambtenaar of SOD l+ll+VVA - goede contactuele en redactionele vaardigheden. Salaris: Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring maximaal 4.387 (schaal 7). Overige informatie: De te benoemen functionaris zal, naar het zich laat aanzien, de eerstkomende tijd voornamelijk op de studiezaal werkzaam zijn. Inlichtingen over deze functie verstrekt de heer C. Streefkerk, directeur van het Regionaal Archief, telefoon 072-5662626. Sollicitaties binnen veertien dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan de heer C. Streefkerk, directeur van het Regionaal Archief, Postbus 9232,1800 GE Alkmaar, met links-boven op de enveloppe de vermelding sollicitatie. De Koninklijke Vereniging van Archivarissen in Nederland zoekt i.v.m. het vertrek van de huidige bureaudirecteur z.s.m. een (voor minimaal 24 uur per week) De Koninklijke Vereniging van Archivarissen heeft tot doel de bevordering van de belangen van het Nederlands archiefwezen. Zij doet dat onder meer door het organiseren van activiteiten op het gebied van de deskundigheidsbevordering. Op dit moment speelt de vereniging een belangrijke rol in de discussie over de opzet en vormgeving van een 'koepel' voor het archiefwe zen. Een dergelijke koepel kan gevolgen hebben voor de organisatie en taken van het verenigings bureau. Het bureau van de vereniging ondersteunt en coördineert activiteiten. Het is gevestigd in het Algemeen Rijksarchief te 's-Gravenhage. Functie-informatie U verricht de volgende werkzaamheden: Ondersteunen en coördineren van activiteiten: de voorbereiding van bestuurs- en ledenvergaderingen (in samenwerking met de secretaris van het bestuur); verslaglegging van vergaderingen en bijeenkomsten; assistentie bij verenigingsactiviteiten zoals studie dagen, voorlichting aan leden etc. Administratieve werkzaamheden zoals het beantwoorden van vragen, afhandelen van corres pondentie etc. Verzorgen van een deel van de publicaties van de vereniging, met name het verenigings- nieuws in het Archievenblad en de Almanak van het Nederlands Archiefwezen. Functie-eisen Wij zijn op zoek naar een man of vrouw met praktische kennis van verenigingszaken en admini stratief-secretariële ervaring. U bent vertrouwd met de moderne kantoorautomatisering (Windows, MS-Office, Internet). U bent bij voorkeur ingevoerd in het archiefwezen en beschikt over uitstekende communicatieve en sociale vaardigheden. Uw organisatietalent dient te blijken uit recent verrichte werkzaamheden. Salaris; afhankelijk van opleiding en ervaring voorlopig vastgesteld op max. 4.943,- bruto bij een full-time dienstverband. Gelet op-de mogelijke veranderingen in positie en werkzaamheden van het bureau bieden wij u vooralsnog een aanstelling van een half jaar. Sollicitatiebrieven kunt u binnen 14 dagen na publicatie van deze aankondiging sturen aan de voorzitter van de Koninklijke VAN, drs. C. Streefkerk, p/a Postbus 9232, 1800 GE Alkmaar, o.v.v. 'sollicitatie' linksboven op de enveloppe. Nadere inlichtingen worden verstrekt door de secretaris van de vereniging: drs. Ej. Hulst, telefoonnr. (0168) 327 930. 43 100/7 SEPTEMBER 1997

Archievenblad | 1997 | | pagina 24