Uw archief en ons milieu zijn beide onvervangbaar. Magista weet dit. 3 INFORMATIEBON High density 21 Daarom hebben wij onze producten uiter aard laten onderzoeken door het Centraal Laboratorium te Amsterdam op eventuele schadelijke stoffen die vrij kunnen komen bij de productie van opslagsystemen en de invloed die de afwerking van opslagsystemen kunnen hebben op uw archief en ons milieu. Dankzij Magista's productie en afwerkings methodes zijn alle producten zuur- en emissievrij. Alle componenten van Magista's opslagsystemen zijn geheel vervaardigd uit hoogwaardig staal en volledig recyclebaar. Magista past milieuvriendelijke laktechnieken toe en gebruikt een duurzame lak om haar producten af te werken. Daarom tasten onze opslagsystemen uw archief of omgeving niet aan. Nu niet en straks niet. Meer weten? Stuur dan de antwoordcoupon naar ons terug of fax (050) 5025505 Naam: Functie: Adres: Postcode: Plaats: Telefoon Stuur of fax deze bon naar: Magista B.V., postbus 1, 9300 AA Roden, fax: 050 5025505 QUALITY MARK Magista B.V. Oosteinde 6, Postbus 1, 9300 AA Roden NL Tel. ++31(0)50-5025500, Fax ++31(0)50-5025505 WWW.Magista.nl, E-mail: magista@Magista.nl Museum: Ja, ik wil graag meer informatie over: O Archiefinrichtingen O Kantoorinrichtingen het nemen van ingrijpende investeringsbeslissingen voor een groot deel gebaseerd op digitale seismische gegevens. Beveiliging van deze gegevens is dus een zaak van leven of dood. Zoals tijdens het DLM-congres te Brussel eind 1996 al merkbaar was, heeft de archiefwereld ook de farmaceutische industrie ontdekt als een sector waar-in op zeer concrete en creatieve wijze oplossingen worden gevonden voor proble men ten aanzien van digitale duurzaamheid. Ook hier is beveiliging van de gegevens van essentieel belang. Fabri cage- en produktiegegevens van medicijnen moeten te allen tijde beschikbaar zijn om in geval van medisch-juridische processen aan te kunnen tonen dat de geneesmiddelen aan alle voorschriften en normen hebben voldaan. technieken is het mogelijk steeds ambitieuzere onderzoeken uit te voeren. Per saldo worden meer data gegenereerd en raken dus de opslagruimtes voller. Laat ik hier nog een interessant verschijnsel noemen. Het is absoluut niet zo dat alles en iedereen naar high-density wil en kan. Je ziet duidelijk een kloof tussen de rijke en arme landen. Het komt zelfs voor dat we gegevens weer moeten 'opblazen' naar ouderwetse tapes omdat een bepaald land niet de hard- en software kan betalen om met high-density-informatie om te gaan." Aanvullen, niet vernietigen Brands: "Het zijn inderdaad de economische en commerciële belangen die er toe leiden dat bedrijven veel geld steken in research naar de meest veilige vormen van databeheer. Ik geloof zeker dat de archiefwereld kan leren van de jaren lange ervaringen in het bedrijfsleven. In het licht van diverse bedrijfsbelangen is de volledigheid, betrouwbaarheid en authenticiteit van electronische in formatie net zo belangrijk als bij de overheid. De groot ste zorg van elke manager is nu eenmaal: krijg ik wel de juiste gegevens op tafel. Tegen deze achtergrond zult u begrijpen dat veel bedrijven - en ISA zelf natuurlijk ook - veel tijd en geld steken in het on-derzoeken van de kritieke momenten in digitaal gegevensbeheer. Een van die kritieke momenten is compressie, het toepassen van high-density-technieken. Risico's van gegevensverlies door compressie moeten worden uitgesloten. Dat is niet alleen een inhoudelijke zaak. Je ziet steeds meer dat bedrijven grote aandacht besteden aan de procedures rond digitaal gegevensbeheer. Zo krijgen we vooral vanuit Amerika te maken met ondernemingen die een audit laten plegen op onze bedrijfsprocessen en werkmethodes. Het is in dit kader overigens aardig op te merken dat geavanceerde compressietechnieken bij ons nog niet tot legere depots hebben geleid. Hier kun je een goede vergelijking met het 'papierloze kantoor' trekken. Juist door high-density- De bijna permanente dreiging van juridische procedures rond de kwaliteit van produkten leidt ertoe dat bedrijven veel aandacht besteden aan het toevoegen van 'metagege vens' aan hun digitale bestanden. Het gaat dan niet alleen om gegevens die de vraag waar, wanneer en door wie ze zijn gegenereerd betreffen, maar ook om de vraag of de proces gang de integriteit en volledigheid van de gegevens onaangetast heeft gelaten. In dit licht moet ook de steeds frequentere inschakeling van externe auditors worden gezien. Het gaat dan niet alleen om audit op de procesgang van informatie in het bedrijf zelf, maar ook om de wijze waarop een bedrijf als ISA gegevens beheert en bewerkt. Naast de hard- en software strekt de audit zich ook uit over gebouw, klimaatbeveiliging, screening van personeel, e.d. Brands: "Het komt steeds weer neer op het bereiken van een zo hoog mogelijke graad van beveiliging ten aanzien van alle aspecten die met digitaal gegevens beheer te maken hebben. We stellen onze klanten vaak voor aanvullende registraties -u noemt dat metagegevens- aan de databestanden toe te voegen. Wat wij bijvoorbeeld doen is het toevoegen van informatie over het kwaliteits niveau van de drager waarop de informatie is opgeslagen. U moet zich daarbij ook bedenken dat wij door conversie of door het samenstellen van nieuwe sets gegevens nieuwe bestanden creëren die weer hun eigen herkenbare uniciteit moeten krijgen. Daar ligt een vergelijking met de bekende fenomenen 'kopie' en 'uittreksel' -en dus met de problema- Zo ziet bij eruit, de digitale kluis in de praktijk 100/7 SEPTEMBER 1997

Archievenblad | 1997 | | pagina 11