Verslag Algemene Ledenvergadering sectie PRO A op 25 april 1997 Almanak van het Nederlands Archiefwezen Wijziging KALO-hestuur Nieuwe selectielijst Project Invoering Verkorting Overbrengingstermijn (PIVOT) ter inzage Pivot-publicaties Openingstijden Archiefwinkel Rotterdam verruimd 6. Vaststelling redactiestatuut Archievenblad De heer Woelderink constateert een tegenstrijdigheid in de artikelen 1 en 5 met betrekking tot de redactionele onafhan kelijkheid. Mevrouw Van der Woude stelt vast dat op grond van art 3b. redactieleden tot in het oneindige herbenoemd kunnen worden. De voorzitter zegt toe het redactiestatuut nauwer bij de statuten en het - door de ontwikkelingen met betrekking tot de koepelfunctie nog niet voltooide - nieuwe huishoudelijk reglement te doen aansluiten en in een volgende vergadering een nieuw concept te zullen voor leggen. 7. Rondvraag De scheidende voorzitter maakt van de rondvraag gebruik om bureaudirecteur mw. De Roos te bedanken voor hun plezierige samenwerking tijdens zijn voorzitterschap. Drs. B. Looper neemt vervolgens het woord in zijn functie als laatste hoofdredacteur van het Nederlands Archievenblad. De laatste twee nummers van de honderdste jaargang waren nog steeds niet verschenen maar nu kan de oorzaak onthuld worden: de productie van het laatste nummer in oblong- formaat en de vervaardiging van de CD-ROM met het Repertorium op de 100 jaargangen van het NAB hebben meer tijd gekost dan voorzien was. Het pakket wordt inmiddels verzonden en een eerste exemplaar van de CD- ROM en de laatste twee afleveringen van het NAB worden overhandigd aan scheidend voorzitter Wieland. Een demon stratie van de CD-ROM door de heren Boerkamp en Van Gerven van Microformat wordt voor de pauze aange kondigd. 8. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering om 12.20 uur De presentielijst is door 70 personen getekend. Aanwezig: 12 leden en namens het bestuur: Frank Hulst, Ingrid Coolen, Willy Deimveld, Fred van den Kieboom, Robyn Steensma en Margreet Windhorst De voorzitter opent de vergadering en heet de aanwezigen welkom. Namens het bestuur doet hij een aantal medede lingen over de lopende PROA-activiteiten. Er is een start gemaakt met een bescheiden vacaturebank. Leden die belangstelling hebben om hierin opgenomen te worden kunnen zich aanmelden bij het bestuur. Instellingen en bedrijven die zich met archiefbeheer in brede zin bezig houden zijn aangeschreven met de mededeling dat zij via PROA een gerichte groep professionele archivarissen kunnen bereiken. De eerste vacature is afgelopen week uitgestuurd. De enquête over de aanbodzijde van de arbeidsmarkt voor archivarissen is deze week verstuurd. Resultaten worden in het najaar gepresenteerd. De respons in de eerste week na verzending overtreft de verwachtingen. Nadere uitwerking van activiteitenplannen op de andere aandachtsgebieden van PROA, te weten vakinhoudelijke activiteiten en opleidingen, zal door het vernieuwde bestuur ter hand worden genomen. De excursiecommissie organi seert in juni een uitstapje naar het huis Twickel. Het ledenbestand blijft groeien; het ledental staat nu op ca. 95. Het bestuur zal zich de komende tijd in overleg met de KV AN gaan buigen over een betere begrenzing van de doelgroep van PROA. De plaats van KVAN-leden die geen Archiefschool hebben gevolgd en die van studenten en afgestudeerden van andere archiefopleidingen dan de RAS en de Amsterdamse opleidingen zal in deze discussie worden betrokken. Het verslag van de ALV van 8 november 1996 wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. De voorzitter memoreert de discussie die bestuur en leden op 6 maart hebben gevoerd over de koepelfunctie in het archiefwezen. Het resultaat daarvan is aan de leden bekend gemaakt in de eerste Nieuwsbrief van 1997. Inmiddels is het rapport verschenen van het in opdracht van het ministerie van OC&W gehouden koepelonderzoek. Het archiefwezen lijkt overtuigd van het nut en de noodzaak van een koepelorganisatie voor het archiefwezen. Niettemin lijkt het onwaarschijnlijk dat de bestaande organisaties zich geheel onder de paraplu van een koepelorganisatie willen scharen. De voorzitter deelt mee dat de bestuursleden Robyn Steensma en Paul van Dun en hijzelf besloten hebben af te treden. Hij stelt de vergadering drie kandidaten voor om de openge vallen plekken in te vullen: Jan van der Meer, Petra van Santen en Jan van Tol. Zonder tegenstemmen worden alle kandidaten verkozen. Als kandidaat voor het voorzitterschap heeft Margreet Windhorst zich beschikbaar gesteld. Ook zij wordt zonder tegenstemmen gekozen. Vertrekkend bestuurslid Robyn Steensma, een PROA- werker van het eerste uur, raadt het nieuwe bestuur aan veel aandacht te besteden aan het werven van en het opbouwen van een goede relatie met leden. In de rondvraag wordt de suggestie gedaan om activiteiten voor en door de studenten aan de opleiding-nieuwe-stijl te ondersteunen en te stimuleren. Fred van den Kieboom bedankt de vertrekkende bestuurs leden namens leden en bestuur voor hun niet aflatende inzet. De scheidend voorzitter bedankt de aanwezigen voor hun inbreng en sluit de vergadering. Taakverdeling bestuursleden PROA: Voorzitter: Margreet Windhorst Secretaris: Jan van Tol Penningmeester: Fred van den Kieboom Coörd. ledenwerving en PR: Willy Deimveld Coörd. opleidingen: Ingrid Coolen Coörd. vakinhoudelijke activiteiten: Petra van Santen Coörd. arbeidsmarkt: Jan van der Meer Secretariaatsadres: Jan van Tol, secretaris sectie PROA Leerdamhof 416, 1108 CK Amsterdam Zuidoost Mutaties in de gegevens zoals die zijn opgenomen in de meest recente uitgave van de Almanak kunt u te allen tijde doorgeven aan het Bureau van de Koninklijke VAN, Postbus 11645, 2502 AP Den Haag. Van deze wijzigingen wordt mededeling gedaan in het middenkatern van het Archievenblad (met uitzondering van personeelsmutaties). Exemplaren van de Almanak 1997 zijn te bestellen bij het verenigingsbureau. 4.3 Provinciale Archiefinspectie Drenthe De inspectie is nu ook bereikbaar per E-mail: A.Teuling@drenthe.nl; bovendien is het Jkxnummer gewijzigd in 0592-365688. 5.10.9 Gemeentearchief Waalwijk Bezoekadres: Raadhuisplein, 5, Waalwijk, 0416-683413/ 683414, fax 0416-683438, maandag-donderdag 9.00- 12.30, 13.30-17.00 uur, vrijdag 9.00-12.30 uur. Postadres: Postbus 10150, 5140 GB Waalwijk GA J.H.M. Janssen Inv. mw. M.S. Dietz, mw. M.A.G. Heijs (d) ED J.G.G. Alessie, drs. J.G.M. Biermans In de samenstelling van het bestuur van de Kring van Archivarissen bij Lagere Overheden (KALO) zijn de volgen de wijzigingen opgetreden: in plaats van drs. M.R. Hermans wordt het voorzitterschap voorlopig waargenomen door de vice-voorzitter drs. Ph. Maarschalkerweerd, gemeente archivaris van Den Haag. In plaats van drs. W.F.L. Reijnders is door de ledenvergadering van de KALO benoemd drs. M.J.M. Duijghuizen, gemeentearchivaris van Breda. Het secretariaatsadres van de KALO (p/a Gemeentearchief Zwolle) is ongewijzigd evenals het Internetadres (www .obd.nl/kalo.htm) In het kader van de archiefwettelijke procedure tot vaststel ling van selectielijsten [art. 4, lid 2 van het Archiefbesluit 1995] ligt vanaf 14 mei 1997 voor een periode van acht weken het concept Basis Selectie Document voor het beleidsterrein 'Financiering en beheersing van de staats schuld' ter inzage. Het concept kan, tezamen met het bijbehorende rapport van het institutioneel onderzoek, worden ingezien bij de bibliotheken van het Ministerie van Financiën, het Ministerie van OCenW en de rijksarchieven in de provincie, evenals bij de registratie-balie van het Algemeen Rijksarchief. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Afdeling Bronverwerving en Toezicht van het Algemeen Rijksarchief, Prins Willem-Alexanderhof 20, 2595 BE Den Haag, tel. 070-3315530. Onlangs zijn de volgende nieuwe publicaties verschenen: Overzicht selectielijsten, samenstelling R.W. Steensma ('s-Gra- venhage 1996, ISBN 90-74442-45-5). Deze uitgave is te bestellen via de winkel van het Algemeen Rijksarchief (o.v.v. bestelnummer 09066). De prijs voor het basiswerk bedraagt 50,-. Een abonnement op de aanvullingen kost 15,- per jaar. Losse supplementen ouder dan 1 jaar zullen verkocht worden voor 25,-. Flora en Fauna. Rapport van een onderzoek naar het beleids terrein Flora en Fauna met actoren en handelingen in de periode 1945-1993, samenstelling M.L. Baten ('s-Graven- hage 1996, Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij [Facilitaire Dienst, sector Bedrijfsinformatie] en de Rijksarchiefdienst/PIVOT, PIVOT-rapport nr. 32, ISBN 90- 74442-35-8). Pacht- en Grondprijsbeleid. Institutioneel onderzoek naar twee beleidsterreinen die zich begeven op het deeltaakgebied prijsbeheersing van de landbouwgronden 1945-1993, samenstelling C.K. Berghuis en A.S. Fris ('s-Gravenhage z.j., Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij en de Rijksarchiefdienst/PIVOT, PIVOT-rapport nr. 35, ISBN 90- 74442-37-4). De Archiefwinkel van het Gemeentearchief Rotterdam, die is gevestigd in Bank Mees Pierson NV aan de Coolsingel 91 (tel. 010-4045955), is voortaan van maandag t/m zaterdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. In de Archiefwinkel worden - gratis toegankelijke - tentoonstellingen gehouden.

Archievenblad | 1997 | | pagina 15