Overheidsinformatie in één oogopslag mmëtfs In principe is 90% van wat wij in het archief bergen van historische waarde en wordt derhalve ook niet vernietigd -£<- Ja, stuur mij: Elk jaar verschijnen ongeveer 15.000 Officiële Publicaties. Dit betreft nieuw wet- en regelgeving, besluiten en overheidsbeleid. Daarnaast worden er talloze rapporten en boeken gepubliceerd over uiteenlopende beleidsterreinen. Ook de Nederlandse en buitenlandse pers schrijft regel matig over het regeringsbeleid. Kortom: informatie die voor u en uw klan ten van groot belang kan zijn. Sdu Uitgevers biedt het volledige overzicht voor een compleet archief CD-ROM Registers Officiële Publicaties: een snel en compleet overzicht van o.a. alle in Nederlands geldende nor men, Kamerstukken, Staatsbladen, Publicatiebladen van de EU, Europese richtlijnen en bijbehorende nationale wetgeving. On line overheidsdatabanken: een breed scala aan parlementaire en ministeriële databanken, die samen een complete informatiebron over de Nederlandse politiek vormen. Onmisbare bronnen voor informatie-intermediairs die hun klanten optimaal willen bedienen. Oordeel zelf op de demo-pagina's van onze vernieuwde website: http://www.sdu.nl Voor meer informatie belt u (070) 378 98 82 of vult u de antwoordcoupon in. Bron van informatie voor beslissers meer informatie over CD-ROM Registers Officiële Publicaties (FOLDCDOP) meer informatie over de on line overheidsdatabanken Bedrijf/instelling: T.a.v.: m/v Postcode: Plaats: Telefoon: Fax: E-mail: Deze coupon in een ongefrankeerde envelop zenden aan: Sdu Servicecentrum Uitgevers Antwoordnummer 125, 2501 XD Den Haag daden ervan te overtuigen dat zij geen schaduwarchieven op de kamers of in pc's hoeven bij te houden. Zo kunnen zij zich dus met hun eigenlijke werk - want alleen binnen het archief werken archivarissen- bezighouden. Die bood schap heb ik ook aan onze secretaresses meegegeven. Die slaakten een zucht van verlichting, want uit hun vorige banen waren zij gewend dat zij de per informatie (bijvoorbeeld statistieken) van het archief bijhouden, weet ik dat we een recall van 85% hebben. Dat er 15% niet-opgeloste vragen zijn, komt niet doordat archiefmedewerkers de gevraagde informatie van de betref fende afdeling niet kunnen vinden, maar eenvoudigweg omdat die docu menten nooit aan het archief zijn doorgegeven. Zit er binnenkort één Documen taire Informatievoorziening (sa menwerking met de bibliotheek) in? In de aanvangs- en opbouwfase van het archief en de bibliotheek is er nauw contact geweest om te onderzoeken of er een mogelijkheid bestond een gemeenschappelijk geautomatiseerd Hoe is het selectie en vernietigings- beleid? Medewerkers van het EMI: v.l.n.r. Jan Lobman, Mae Veltkamp, Yolande Czyzewski en Paloma Rami (foto: Len Winkelman) Ik vind het van groot belang dat er in het archief professioneel opgeleide me dewerkers werken (archivarissen en documentalisten). Mijn chef, een Engelsman, is erg 'archief-minded'; hij ondersteunt ons enorm door de het centraal-archief-boodschap' uit te dra gen. Zo heb ik ook de mogelijkheid gekregen om in de staff meetings interne PR voor onze taken te bedrijven en de medewerkers te betrekken bij het be lang van een gecentraliseerd, compleet en gestructureerd archief. Zoals het hele EMI, werkt ook onze afdeling met deadlines. In november 1996 heb ik gesteld dat men tot 15 januari 1997 archief-achterstanden ongeordend bij ons kon inleveren. Ik tracht de mede werkers van het EMI door dit soort soonlijke archieven voor hun directe bazen moesten bijhouden. Wat is jullie meerwaarde binnen de organisatie? Van ons werk moet een professionali teit afstralen. Aanvankelijk waren de medewerkers binnen het EMI zeer verbaasd wanneer zij binnen 10 minu ten het gevraagde document op hun bureau hadden liggen. Blijkbaar waren ze dat niet gewend, terwijl snelle en juiste levering van informatie hét mar keting instrument van het archief is. Dan ziet en gelooft de staf ook in de centrale functie van het archief. Sinds we in Excel ook allerlei management De documenten die ter archivering naar het archief komen, worden zowel op papier als via het interne e-mail systeem aangeleverd. Van alle beleids stukken komt het originele exemplaar het archief binnen. Brieven, ontwerpen en definitieve versies van beleidsstuk ken worden door ons op onderwerp en vervolgens op datum geborgen. We archiveren ook de binnenkomende documentatie van de centrale banken. In principe is 90% van wat wij in het archief bergen van historische waarde en wordt derhalve ook niet vernietigd. Voor de overige 10% is een vernieti- gingsbeleid in ontwikkeling Wat wordt er in jullie archief bewaard aan stukken die betrek king hebben op de interne bedrijfs voering van het EMI? Wij archiveren in principe alleen be leidsstukken. Documenten die met de dagelijkse gang van zaken binnen de accountants afdeling te maken hebben vallen daar bijvoorbeeld buiten. Ook beheren wij geen personeelsdossiers; die worden vanwege de persoonspri- vacy door de afdeling personeelszaken beheerd. Daarentegen archiveren we wel weer alle andere contracten die het EMI heeft gesloten. Deze blijven, ook in de toekomst, alleen op papier be waard, al was het alleen maar omdat daar originele handetekeningen op staan. Om de contracten gemakkelijk toegankelijk te maken, hebben we een contract-log gecreëerd, dat functioneert als een inventaris van alle namens het EMI getekende contracten. Mj-tMvt Ben 13430CD713

Archievenblad | 1997 | | pagina 3