Bestelbon Pop-festival in het ARA: Personen Op Papier Almanak van het Nederlands Archiefwezen Bundel steekproeven Collectie van het Historisch Documentatie centrum voor het Nederlands Protestan tisme tijdelijk niet te raadplegen inzenden aan bureau KV AN, Postbus 11645, 2502 AP, Den Haag Ondergetekende bestelt...exempla(a)r(en) van de steekproefbundel a fl. 15,afhalen (afhaaladres hal Algemeen Rijksarchief) fl. 22,50 toezending aankruisen hetgeen gewenst Naam: Adres: Postcode en plaats: 0 0 Handtekening: U weet als archiefinstelling, bibliotheek of documentatiecen trum precies wat u in huis heeft. En u heeft uw klant tot tevredenheid over uw bestand ingelicht. Maar u wilt méér doen voor uw klanten. Voor hun onderzoek naar personen bijvoorbeeld. Dan kunt u in het vervolg ook verwijzen naar de speciale databank van het Algemeen Rijksarchief over personen die voorkomen in de archieven van het Algemeen Rijksarchief. Over de totstandkoming, mogelijkheden en uitbreiding van deze databank organiseert het Algemeen Rijksarchief een symposium in september 1997. Nadere gegevens zullen in het volgende nummer van het Archievenblad worden bekendgemaakt. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de projectleider: Jan H. Kompagnie (tel. 070-3315446). In de omstreeks 1 april te verschijnen Almanak van het Neder lands Archiefwezen 1997 zullen gegevens betreffende een aantal nieuwe of niet eerder vermelde instellingen opgeno men zijn. Het is de bedoeling belangrijke tussentijdse wijzigingen regelmatig te publiceren. Deze aanvullingen en wijzigingen zult u aantreffen in het gekleurde KVAN- nieuwskatern in het midden van het Archievenblad. Naast tussentijdse mutaties zijn ook suggesties voor nieuwe vermeldingen welkom bij het verenigingsbureau (Postbus 11645, 2502 AP Den Haag). 5.7.12 Archiefdienst Westfriese Gemeenten Wijziging avondopenstelling: Met ingang van januari jl. is de avondopenstelling van de Archiefdienst Westfriese Gemeenten te Hoorn gewijzigd. Voortaan zal de studiezaal iedere tweede en vierde donder dagavond van de maand van 19.00-21.45 uur geopend zijn. Na 20 uur zal de toegang tot de studiezaal worden afgeslo ten. Uiteraard kunnen bezoekers op het door hen gewenste tijdstip vertrekken. 10.35 Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie In verband met de verhuizing in februari is het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumentatie voor bezoekers gesloten tot en met 21 maart a.s. Vanaf maandag 24 maart zijn alle bezoekers weer welkom - tussen 9.00 en 17.00 uur - op het nieuwe adres: Heren gracht 380, 1016 CJ Amsterdam. Het telefoonnummer blijft ongewijzigd: 020-5233800. Het faxnummer wordt: 020-5233888. E-mail kan worden gericht aan: riod@xs4all.nl Begin maart verschijnt: STEEKPROEVEN UIT MASSALE ARCHIEFBESTAN DEN TER WILLE VAN HET HISTORISCH BELANG De bundel bevat de volgende artikelen: P.M.M. Klep, Van selectiedoelstelling naar reductiemetho diek J. Wieland, De vorming van massabestanden bij de overheid H. Imbens, Enkele aspecten van het verzamelen, bewerken en publiceren van gegevens door het CBS J. van Oss m.m.v. R. Rutgers, Onder behandeling, de reductie van het cliëntenarchief van de afdeling geestelijke gezondheidszorg van de GG&GD Amsterdam A. Knotter, De steundossiers in de archieven van de gemeentelijke sociale dienst en voorgangers te Amsterdam (1870-1995) Ch. Jeurgens en A. van der Valk, Steekproeven als moge lijkheid tot reductie van archiefbestanden van bouwver gunningen, meer in het bijzonder van dossiers betreffende gevallen van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke orde ning S. Faber en S. Buytendijk, Strafdossiers en steekproeven L. Lucassen, 'Vreemdelingendossiers' en de mogelijkheden tot reductie (1975-1995) De omvang van de bundel is 144 bladzijden. De prijs be draagt fl. 15,-- excl. verzendkosten en fl. 22,50 incl. verzendkosten In samenhang met de bundel vindt op 10 april in de KB, aansluitend aan de ledenvergadering van de KV AN een studiemiddag plaats over steekproeven. Nadere informatie daarover volgt in het Archievenblad. De bundel is verkrijgbaar via het inzenden van onderstaande bon aan: Bureau KV AN, Postbus 11645, 2502 AP, Den Haag. De oplage is beperkt. Bestellingen worden afgehandeld in volgorde van ontvangst van de bestelbon (zie pag. 3). In de periode van 5 maart tot en met 7 april 1997 worden de archiefstellingen van het Historisch Documentatiecentrum voor het Nedërlands Protestantisme (1800-heden) vervangen door verrijdbare stellingen. In genoemde periode zijn de ar chieven van het HDC niet beschikbaar voor onderzoek. Onderzoekers die in genoemde periode toch archiefstukken willen raadplegen, wordt verzocht hun wensen uiterlijk op 28 februari a.s. kenbaar te maken aan de archivaris van het HDC. De stukken zullen dan worden klaargelegd. De overige dienstverlening zal zoveel mogelijk doorgang vinden. Inlichtingen: J.F. Seijlhouwer, archivaris De Boelelaan 1105, kamer 1 B-38 tel: 020-4445274 e-mail: jf.seijlhouwer@dienst.vu.nl

Archievenblad | 1997 | | pagina 12